Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Yurdumuzu Tanıyalım > Edirne - Kırklareli Turu / Müze Ödüllü Baksı Müzesi Turu / İznik'ten Isparta'ya
Edirne - Kırklareli Turu

 

Edirne - Kırklareli Turu

16-17 Kasım 2019

16 Kasım

Cumartesi

 

Saat 08:00 ‘de Istanbul’dan hareket ile yaklaşık 3– 3,5 saatlik bir otobüs yolculuğundan sonra Edirne'de olmayı planlıyoruz.
Meşhur Tarihi Edirne Ciğercisi’ndeki öğle yemeğimizin ardından, Osmanlı İmparatorluğu’nun İstanbul’dan önceki başkenti olan Edirne'deki gezimize, Avrupa müze ödülüne sahip II. Beyazid Külliyesi’ndeki Sağlık Müzesi ile başlıyoruz. Karaağaç, Tarihi Meriç Köprüsü, Tren İstasyonu’nu gezdikten sonra bir kır kahvesinde çay molası veriyoruz. Daha sonra Edirne şehir merkezine dönerek önce Üç Şerefeli Cami’yi, yazılarıyla ünlü Eski Cami’yi (Ulu Cami) ve son olarak Mimar Sinan'ın ustalık eseri, İslam mimarisinin en büyük şaheserlerinden Selimiye Camisini gezdikten sonra Arasta Çarsısını geziyoruz.
Son olarak da Edirne'nin tarihi çarşılarında Edirne’nin meşhur Badem Ezmesi ve kurabiyesini, Edirne'nin eski bir geleneği aynalı gelin süpürgesi, yöresel meyve sabunları alma fırsatı için serbest zaman ve alış veriş molası veriyoruz.
Şehir turumuzun ardından şehir merkezindeki Edirne Palace Oteli’nde konaklayacağız.
Akşam yemeği Tunca nehri kıyısındaki Hanedan Restoran’da alıyoruz.

 

 

17 Kasım

Pazar

 

Sabah kahvaltısının ardından önce güneye Uzunköprü’ye gidip 1442 tarihinde yapılan 1.392 metre uzunluğunda, 6.80 metre genişliğindeki 174 kemerli tarihi köprüyü görüyoruz. Ardından Lüleburgaz’a gidip 1570 tarihinde inşa edilen cami, hamam, medrese ve kervansarayı ile görkemli bir Osmanlı eseri olan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesini görüyoruz. Sonraki durağımız olan Arkadia bağlarında şarap tadımı eşliğine öğle yemeğimiz alıp, akşamüzeri İstanbul’a dönüyoruz.

 

 

 

TUR ÜCRETİ :
İki kişilik odalarda kişi başı : 995 TL
Tek kişilik oda ücreti : 75 TL

TUR ÜCRETİNE DAHİL HİZMETLER :
- 1 gece Edirne Palace Otel’de konaklama http://www.hoteledirnepalace.com/tr/index.html
- 1 akşam yemeği, 2 öğle yemeği, 1 şarap tadımı
- Özel otobüsle programda bahsedilen turlar ve transferler
- Zorunlu Seyahat Sigorta Poliçesi
- Oasis Turizm rehberlik hizmetleri