Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
1724 Oasis Turizm
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Baharda Kuzey Yunanistan
Baharda Kuzey Yunanistan

 

 Bahar'da Kuzey Yunanistan

29 Mayıs – 04 Haziran 2018

29 Mayıs Atatürk Havalimanı karşılanmayı takiben Tekirdağ'da köftecide vereceğimiz kısa bir molanın ardından İpsala sınır kapısına ulaşıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından İskeçe’ye devam ediyoruz. Batı Trakya’da Türklerin en yoğun yaşadığı bölgelerden biri olan ve uzun bir tarihe sahip olan İskeçe, geçmişten bu yana kültürlerin buluştuğu ve kardeşçe yaşadığı bir şehir olma özelliğini koruyor.
Şehri ortadan bölen güzel bir nehrin kıyılarında yer alan İskeçe’de dolaşırken Neoklasik Yunan binaların yanında tarihi Osmanlı konaklarını görebilir, Bizans stili kiliselerle eski taş camilerin dizildiği sokaklarda yürüyebilirsiniz.
Plateia Kendriki adını taşıyan merkez meydandaki saat kulesini gördükten sonra birbirinden güzel mekanlarda zaman geçirebilir ve zaman zaman kurulan pazar tezgahlarını keyifle dolaşabilirsiniz.
 
 
30 Mayıs Sabah kahvaltıdan sonra çıkış işlemlerini takiben Philippi gezimiz için yola çıkıyoruz. Doğu Makedonya'nın en önemli arkeolojik sit alanı olan Filipliler arkeolojik sit alanından turumuza başlanılacaktır. Antik tiyatro, Yunanistan'ın en iyi şekilde korunarak günümüze kadar gelen tiyatrolarından biridir. Ayrıca, Roma Pazarı, iki Bazilika Hristiyan Kilisesi Filipliler Şehrinin piskoposluk kilisesiydi.
Filipliler Arkeoloji Müzesi'nde turumuza devam ederek, tarih öncesi dönemde bu bölgede bulunan bir koloniye ait Dikili Taştan ve Hristiyanlık öncesi dönemde var olan Filipliler Şehrine, Yunan ve Roma dönemlerine ait tarihi kalıntılardan oluşan dört sergiyi gezeriz.
Son durağımızda ise Apostolos Pavlus tarafından Avrupa'da vaftiz edilen ilk Hristiyan kadın olan Filipli Lydia'nın vaftiz edildiği Lydia Vaftizhanesi.
Tur bitimi Selanik’teki otelimize transfer.
 
 
31 Mayıs Sabah kahvaltıdan sonra Bizans ve Osmanlı dönemlerinin önemli kenti Selanik'te öncelikle Atatürk'ün doğduğu ev ziyaret edilecek ve sonrasında Kale, Eski şehir, Beyaz Kule, Ayasofya Kilisesi ve kentin diğer önemli merkezleri görülecektir. Tur bitiminde otele transfer  
01 Haziran Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve Yanya’ya doğru hareket. Yolda Yunanistan’ın manastırlarıyla ünlü, UNESCO Dünya Mirası listesindeki doğa harikası Meteora bölgesine yolculuk. Tam olarak bilinmese de 11. yüzyıldan itibaren bölgeye gelen keşişler önce kayaların içinde mağaralarda yaşamaya başlamışlar. 13. Yüzyılda da bu dev kayaların tepesindeki düzlüklere manastırlarını inşa etmeye başlamışlar. 1350 yıllarında Atos dağından gelen St. Atanasios ana manastırın ilk kurucusu olmuş. Efsaneye göre St. Atanasios kayaların tepesindeki düzlüğe bir kartalın üzerine binerek çıkmış. Manastırlara yapacağımız büyülü yolculuğun ardından otelimize hareket.  
02 Haziran Yunanistan'ın, Preveze bölgesinde yer alan Parga küçük bir balıkçı şehridir. Parga'da tarihler öncesinden kalan her şey olduğu yerde duruyor. Tüneller, koridorlar, kale kapıları ve depolar neredeyse ilk günkü hallerini koruyor. Parga’nın turistler tarafından en çok ziyaret edilen bölgeleri; Venedik Kalesi, Valtos Plajı, Acheron ve Nekromanteio antik kalıntılarıdır. Kasabanın diğer popüler noktaları ise Kryoneri, Valtos, Lichnos ve Sarakiniko adındaki plajları... Ayrıca bu kent Osmanlı tarihinde önemli bir yere sahip olan Pargalı İbrahim Paşa’nın memleketidir.
Tur bitimi Yanya otelimize dönüş.
 
 
03 Haziran Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve Kavala’ya hareket. Osmanlı su kemerleri, Pargalı Camii, İmarethane, Kavalalı Mehmed Ali Paşa'nın evi ve Panagia tepesini gezdikten sonra otelimize transfer.  
04 Haziran Sabah kahvaltıdan sonra odaların boşaltılması ve çarşıda vereceğimiz alışveriş molasının ardından Kavala çıkışında ünlü kavala kurabiyesini üretim yerinde hem tadım hem alışveriş imkanı. Dedeağaç'ta vereceğimiz öğle yemeği molasından sonra sınırı geçerek akşam saatlerinde İstanbul'a varıyoruz.  

 

Oteller
İskeçe: Elisso Hotel 
Selanik: Minerva Premier 
Yanya: Saz City Life Ote
Kavala: Oceanis Hotel 

Tur Fiyatı
Çift kişilik odada kişi başı 555.-€
Odada tek kişi kalma farkı 165.-€

Fiyata Dahil Olan Hizmetler
• Otobüs ile programda belirtilen transferler
• Belirtilen otellerde veya benzeri otellerde konaklama+kahvaltı
• Programda belirtilen turlar (müze ve ören yeri girişleri hariçtir)
• Gezi boyunca gruba eşlik edecek olan Oasis rehberlik hizmeti (Türk kokartlı rehberimiz hem Türkçe hem İngilizce dillerinde çalışmaktadır)
• Zorunlu seyahat sigortası

Fiyata dahil olmayan hizmetler
• Programda esnasında alınacak yemekler
• Müze, ören yeri ve fuar giriş biletleri
• Minibar ve Şahsi harcamalar
• Schengen Vize Ücreti
• Yurtdışı çıkış harcı

Ödeme
Yukarıda belirtilen fiyatlar minimum 15 kişiye göre hazırlanmış olup, kişi sayısının azalması halinde fiyatlar revize edilecektir.

Ödeme Planı Kişi Başı
16 Nisan 1. taksit 325.-€

10 Mayıs 2. taksit 230.-€

Tek Kişilik Odada Konaklanması durumunda
16 Nisan 1. taksit 425.-€

10 Mayıs 2. taksit 295.-€

Vize:
Vize ücreti tur ücretine dahil değildir.
Dileyen katılımcılar için vize işlemleri belirli bir hizmet bedeli karşılığıda OASIS elemanları tarafından takip edilecektir. Bu durumda, konsolosluğun istediği belgeler ve konsoloslukça talep edilen vize harcı geçerli pasaportlarla birlikte OASIS’e turun başlangıcından bir buçuk ay once teslim edilmesi gerekmektedir.