Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 
 

 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Kore-Japonya
Kore-Japonya

UZAKDOĞU'YA YOLCULUK

KORE-JAPONYA

30 Ağustos-08 Eylül, 2017

 

30 Ağustos 19.00 Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali OASİS bankosunda buluşma. Bilet ve bagaj check in işlemlerinden sonra Kore Havayollarının KE0956 sefer sayılı uçağı ile Seul’e hareket. Gece uçakta.

31 Ağustos Yerel saatle 13.00’te Seul Incheon Havalimanına varış, karşılanma ve özel otobüsümüzle Seul’e transfer. Yolda Namsan hanok köyünü ziyaret ediyoruz. Geleneksel Kore sivil mimarisinin en güzel örneklerinin görülebileceği bir kaç köyden biri olan Namsan’da koruma altına alınıp, restore edimmiş yapıların binaların iç ve dış mekanlarını, pazar yerleri ve Kore’li zanaatkârların ürettiği el işleri ve geleneksel sanat ürünlerini görme ve alışveriş imkanımız olacaktır. Daha sonra aynı bölgede yer alan N-Tower kulesinden Seul panoramasını izleyeceğiz.
Akşam üzeri Seul’e varış otelimize yerleşme ve serbest zaman.

 

1 Eylül Tam gün Seul şehir turu. Turumuza Cheonwadee bölgesinde yer alan geleneksel mimarili Mavi Ev ( Blue House), Joggyesa Tapınağı ve Cheonggyechun ırmağını ziyaret ederek başlıyoruz. Daha sonra 1395 yılında inşa edilmiş ve Kuzey Sarayı olarak da adlandırılan Gyeongbok Sarayı ve Ulusal Folk Müzesini ziyaret ediyoruz.
Yerel bir Kore lokantasında alacağımız öğle yemeğinden sonra Seul’un en canlı caddelerinden Insadong caddesinde keyifli bir yürüyüş yaparak canlı K-canlı konser ve K-Pop Hologram gösterilerinin yapıldığı konser salonunu göreceğiz. Daha sonra alışveriş için dünyaca ünlü markaların yer aldığı ünlü Myeongdong bölgesinde serbest zaman.
 
2 Eylül Sabah erken alınacak kahvaltıdan sonra 06.30’da havalimanına transfer. 10.10’da Kore Havayollarının KE0703 sefer sayılı uçağı ile Tokyo’ya hareket. Tokyo Narita havalimanına yerel saat ile 12.30’da varış. Karşılanma ve özel otobüsümüzle otelimize transfer. Otele yerleşme ve serbest zaman.
3 Eylül Sabah saat 9.30’da Tokyo şehir turu için hareket. Yerel rehberimiz ve özel otobüsümüzle yapacağımız Tokyo şehir turunda Tokyo Metropoliten Hükümet Sarayı, Meji Shingu Tapınağı Harajulu ve Omotesando alışveriş merkezleri, Asakusa Kannon Tapınağı ve Nakamise alışveriş merkezi. Tokyo’nun ünlü Tsukji Outer balık pazarı gezilecek. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından dünyaca ünlü Ginza Caddesinde alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği yerel bir Japon Lokantasında alınacaktır.

 

 
4 Eylül 08.30 kahvaltının ardından otelden hareket. Bagajlarımız özel bir araçla doğrudan Kyoto’daki otelimize transfer edilecektir. Grubumuz ise özel otobüsle Japonya’nın ünlü Fuji Yama dağının ve sıcak su kaynaklarının yer aldığı Hakone Milli Parkına hareket ediyor. Önce Fuji Yama’ nın 5.istasyona kadar çıkıp, buradan panoramayı izliyoruz. Daha sonra doğayla sanatın çok uyumlu bir şekilde birleştiği Hakone Açık Hava Müzesini geziyoruz. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından, Ashi volkanik gölünde Fuji ve milli park manzaralarını izleyerek keyifli bir tekne gezisi yapıyoruz.
Bölgede son olarak Koamagateke Teleferiği ile Ashi gölü ve Fuji Yama manzaralarını izleyerek kısa bir yolculuk yapıyoruz. Daha sonra Odawara Tren istasyonu transfer ve Japonya’nın ünlü hızlı treni Hikari ile Eski başkent Kyoto’ya hareket. 17.30 Kyoto’ya varışımız ardından otele yerleşme ve serbest zaman. Daha sonra akşam yemeği için Ganko Kyoto İstasyonunda Japon mutfağından seçme menüler eşliğinde akşam yemeği.
 
5 Eylül Kahvaltıdan sonra tam gün Kyoto şehir turu. Japonya’nın geleneksel mimarisi ve kültür mirası açısından en iyi korunmuş bu eski başkentini gezmeye kuzeyde yer alan Kinkakuji Altın Tapınağını gezerek başlıyoruz. Daha sonra Riyoanji Kaya Tapınağını geziyoruz. Gezimize 17.yüzyılda başlayan Edo Döneminin ilk Shogun’u Tokukagawa Leaysu’nun inşa ettirdiği ve 1994 yılında UNESCO Kültür Mirası listesine girmiş olan Nijo Sarayını ziyaret ederek devam ediyoruz. Öğle yemeği ve alışveriş için serbest zamanın ardından, Kiyomuzu Tapınağını ziyaret edip, ünlü Gion bölgesinde alışveriş için serbest zaman. Akşam yemeği Kyoto’nun ünlü Geisha bölgesi Gion Gyuzen’de geleneksel Japon mutfağından Shabu Sahbu menüsü ile alınacaktır.
6 Eylül Kahvaltıdan sonra özel otobüsümüzle Kyoto’dan bir saat mesafede yer alan ülkenin 710 yılında kurulmuş ilk daimi başkenti Nara’ya hareket ediyoruz. Nara gezimizde Japonya’nın en eski baş Budist tapınağı Todaji’de dünyanın en büyük ahşap salonu içinde yer alan Buda heykelini göreceğiz. Daha sonra Nara Parkı, ve Japonya’nın en rağbet gören Shinto mabedi olan Kasuga Taishi Tapınağınız gezerek turumuzu tamamlıyoruz.
Özel otobüsümüzle yaklaşık yine bir saatlik bir yolculukla Japonya’nın ikinci büyük kenti Osaka’ya varıyoruz.
Otelimize yerleşmenin ardından serbest zaman. Akşam yemeği Osaka’da yerel bir lokantada alınacaktır.
 
 7Eylül Sabah kahvaltısından sonra Osaka şehrini keşfe başlıyoruz. Öncelikle 16.yüzyılda ilk birleşik Japonya idaresi için inşa edilen ve takip eden yıllarda çeşitli kereler yıkılıp yeniden inşa edilen Osaka sarayını geziyoruz. Daha sonra Umeda Gökdelenin tepesinden yüzen bahçeler gözlemevini ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda zengin deniz canlıları koleksiyonuna sahip Osaka Kaiyuken Akvaryumu geziyoruz. Osaka’da akşam üzeri son alışveriş için serbest zamanın ardından akşam Gala Yemeğimiz yerel bir restaurantta alınacaktır.
8 Eylül Kahvaltının ardından otelden Kansai Havalimanına transfer ve Kore Havayollarının KE 722 sefer sayılı uçağı ile Seul’a hareket. Seul’e 11.20’de varışımızın ardından Kore Havayollarının KE955 sefer sayılı uçağı ile 14.00’te İstanbul’a hareket ve 19.40’ta Istanbul’a varış.

 

Oteller:

SEUL RAMADA SEOUL veya benzeri

TOKYO SHINEGAWA PRINCE HOTEL veya benzeri

KYOTO CENTURY HOTEL veya benzeri

OSAKA HOTEL MONTEREY LE SOEUR OASAKA veya benzeri

Tur Fiyatı:                  3.850 USD

Tek kişilk Oda Farkı: 490 USD

Tur Fiyatına Dahil Hizmetler:

  • Kore Havayollarıyla gidiş-dönüş uçak bileti ve vergiler
  • 2 gece Seul ve 6 gece Japonya'da 4* ver 5* otellerde konaklama ve kahvaltılar
  • Tur programında belirtilen öğle ve akşam yemekleri
  • Programda belirtilen turlar ve aktiviteler
  • Oasis ve yerel rehberlik hizmetleri
  • Seyahat hediyelikleri

Tur bedeline dahil omayan harcamalar

  • Programda yer almayan öğle ve akşam yemekleri
  • Şahsi harcamalar ve yemeklerdeki içecekler
  • Yurtdışı çıkış fonu
  • Yerel rehber ve sürücülere verilecek bahşişler

 

Ön kayıt için ön ödeme: 450 USD /Kişi

TUR SÖZLŞEMEMİZ İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ