Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
1724 Oasis Turizm
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > ÜRDÜN
ÜRDÜN-PETRA-ÖLÜ DENİZ

ÜRDÜN

20-23 Nisan, 2018

   Petra-Wadi Rum- Ölüdeniz

20 Nisan Cuma Sabah saat 08:00’de Sabiha Gökçen Havalimanı’nda buluşma. PC 2664 sefer sayılı uçuş ile 10:15’te Ankara’ya hareket ediyoruz. 11:25’te varışımızı takiben PC 1710 sefer sayılı uçuş ile saat 12:50’de Amman’a hareket ediyoruz. 14:45'te Amman Queen Alia Havalimanına varışımızı takiben Petra’ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik bir orobüs yolculuğundan sonra Petra'daki otelimize varış, yerleşme ve akşam yemeği.
21 Nisan Cumartesi

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrasında Petra Antik kentine hareket. Devasa kayalara nakış nakış işlenmiş bir  Roma antik şehri olan Petra, Ortadoğu'nun en önemli kültür miraslarından biridir. Hazine Binası, Saray, Kraliyet Mezarlığı, Meclis Binası, Sütunlu Cadde ve Amfi Tiyatro burada göreceğimiz başlıca yerler arasında. Ayrıca antik kentte bulunan Arkeoloji Müzesini geziyoruz.

Petra gezisi sonrası öğle yemeği için yerel  restorana geçiyoruz. Öğle yemeği ardından Nebatilerin Ticaret ve Geçiş olarak kullandıkları Küçük Petra’yı geziyoruz. Turumuzun ardından Wadi Rum bölgesine hareket. (Petra Wadi Rum arası 105 km 1 saat 30 dakika) Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan ve Ay Vadisi olarak ta bilinen muhteşem manzaralara sahip, Bedevi kültürünün izlerini görebileceğimiz turumuzda 4X4 jeeplerimizle Çöl safari turumuzu yapıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama çölde kampta.

 
22 Nisan Pazar Sabah kahvaltısının ardından özel aracımızla Filistin’i uzaklardan görebileceğimiz Mabada’ya çıkıp Arkeoloji Parkını, St George Klisesini, Madaba Musesi ve Apostel Kilselerinini ziyaret ediyoruz. Daha sonra Hz. Musa’nın Vadedilmiş Topraklar’ı izlediği Nebo Dağı’ı ve Bizans zamanında inşa edilmiş Jericho Klisesini göreceğiz. Son durağımız yeryüzünün en alt noktası olan Ölü Deniz’i ziyaret ediyoruz. Konaklama Ölü Deniz’deki otelimizde  
23 Nisan Pazartesi Saat 12:00’de Amman’a hareket. PC 1711 sefer sayılı uçuş ile saat 15:25’te Ankara’ya hareket. Saat 17:20’de varışımızı takiben saat 19:50’de PC 2671 sefer sayılı uçuş ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na transfer. 20:55’te İstanbul’a hoş geldiniz.  

OTELLER

PETRA MOON VEYA BENZERİ

WADİ RUM SUN CITY CAMP

ÖLÜ DENİZ HOLIDAY INN


TUR FİYATI

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1150 USD

TEK KİŞİLİK ODA FARKI 225 USD

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Pegasus Havayollarıyla İstanbul-Ankara-Amman-Ankara-İstanbul Uçak biletleri ve havalimanı vergileri*
 • 1 gece Petra  3* veya 4* Otelde, 1 gece Wadi Rum Kampta ve 1 gece Ölü Deniz 4* otelde konaklama
 • üç adet kahvaltı, iki öğle yemeği ve iki akşam yemeği
 • Programda belirtilen turlar, jeep-safari, müze ve ören yeri girişleri
 • Yerel rehberlik hizmetleri ve Oasis Tur Liderliği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seyahat hediyeliklleri
 • * Havalimanına gelebilecek artışlar tur fiyatına yansıtılabilir.

TUR FİYATNA DAHİL OLMAYAN BEDELLER

 • Yemeklerdeki içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Rehber ve Şoförlere verilecek bahşişler
 • Yurtdışı çıkış fonu