Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
1724 Oasis Turizm
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > FAS
FAS

 

FAS

13-20 EKİM, 2018

 

13 Ekim Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Oasis Bankosu önünde buluşma. Check in işlemlerinden sonra THY 617 seferiyle 11.20’de Kazablanka’ya hareket. Yerel saatle 14.10'da V.Muhammed Havalimanına varış. Yerel rehberimizle buluşup, ülkenin modern başkenti Rabat'a hareket. Yaklaşık 90 Km Kuzey- doğuda yer alan Rabat’ta yapacağımız kısa panoramik turumuzda V.Muhammed Anıt kabirini, 12. Yüzyıldan kalma fakat bitirilememiş Hasan Kule Camiini, yine 12. Yüzyıldan kalan surlarla çevrili Oudaya Kasabası ve Endülüs Bahçeleri'ni görüyoruz.Daha sonra otelimize yerleşme ve serbest zaman.   
14 Ekim

Sabah sonra Fas’ın tarihi kentleri Meknes ve Fez'e doğru ülkenin iç tarafına yolculuğumuz başlıyor.
‘Fas’ın Versayı’ olarak da adlandırılan 17.yüzyılda sonlarında Molla İsmail tarafından kurulmuş Meknes ülkenin eski başkenti. Şehir surlarından kente giriş-çıkışı sağlayan kapıları İslam dünyasında en iyi korunmuş mimari miras olarak görülmeye değer. Meknes’te alacağımız öğle yemeğinden sonra Fas’ta ilk Arap hanedanlığının lideri ve İslam dinini yerleştiren Molla İdris’in mezarının olduğu ve bembeyaz taşlarla döşeli kutsal Molla İdris kentini görüp Fes’e devam ediyoruz. Yol üzerinde Fas’ta en iyi korunmuş Roma kalıntılarının olduğu Volibilis antik kentini ziyaret ettikten sonra Fas’ın entellektüel ve dini merkezi Fez’e varıyoruz. Otele yerleştikten sonra serbest zaman.
 

 
15 Ekim Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Fas’ın emperyal kentlerinden olan kültürel ve manevi mirasa sahip Fez kentini keşfetmek için turumuza başlıyoruz. Kurulduğu 9.yüzyıldan bu yana fazla değişmeden varlığını koruyan Fez, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. İslam kent mimarisinin en özgün özelliklerini taşıyan kentte halen, geleneksel yaşam varlığını sürdürmektedir. Kök boyalarla deri boyama atölyeleri, dar sokakları, pastel renkli birbirine yaslanmış binaları, el zanaatları atölyelerinin yer aldığı çarşısı ile ziyaretçilerin çok etkilendiği Fes’in 14.yüzyıldan kalma kraliyet sarayı ve ülkedeki en büyük Yahudi Mahallesi Mellal’ı gördükten sonra, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman.
Öğleden sonra dünyanın en eski üniversitesi olduğu iddia edilen Qarawiyyin Üniversitesi ve Nejjarine Meydanını görüyoruz. Turumuzun sonunda akşam üzeri gün batarken Fez’in muhteşem manzarasını görebileceğimiz Merenids Kulesine çıkıyoruz.
Akşam yemeğimizi ünlü Fas Lokantası Le Maison Blanche’de müzik eşliğinde alıyoruz.
 
16 Ekim Sabah kahvaltısından sonra Fez’den ayrılıyoruz. Atlas dağları üzerinden Ifran, Azrou şehirlerini görerek Ben Mellal’a varıyoruz. Fas’ın tarım kenti Beni Mellal’de alacağımız öğle yemeğinden sonra Fas’ın en renkli kenti Marakeş’e devam ediyoruz. Yol boyu izleyeceğimiz Sedir ormanları ve pastoral manzarada Fas’ın yerel göçebe halkı Berberi kabileleri ile karşılaşıp, fotoğraf molaları verebiliriz.
Akşam üzeri Marakeş’e varıp, otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
17 Ekim

Sabah kahvaltımızdan sonra gizemli şehir Marakeş’i keşfetmeye başlıyoruz. Atlas Dağları'nın eteğinde yumuşak akdeniz iklimi, pembe-pastel binaları ve portakal bahçeleri ile Fas’ın üç emperyal kentlerinden en renklisi ve canlısı olan Marakeş ülkeye çeşitli zamanlarda birden fazla başkentlik etmiş bir şehir.
Turumuzda 12. Yüzyıldan kalma Qoutuba Camii, 19.yüzyıldan kalma Endülüs mimarisinin en güzel örneklerinden Bahia Sarayı, 16 yüzyıldan kalma Saadi mezarlığı ve Manera Bahçelerini görüyoruz. Öğle yemeği için verilen aradan sonra Marakeş’in en ünlü meydanı Jmaa el Fna meydanını geziyoruz. Dünyanın en ilginç, en canlı ve hareketli meydanında maymun, yılan oynatanlar, fal bakanlar, dilenciler, binbir türlü mal satan sokak satıcılarını gördükten sonra Souq denilen rengarenk kumaşlar, çeşit çeşit baharatlar, doğal kozmetik ürünleri ve esansları ile halı ve kilim dükkanlarının doldurduğu ünlü Marakeş Çarşısında serbest zaman veriyoruz.
Akşam yemeğimiz yerel mutfaktan seçme menülerin sunulduğu ve Fantasia Show denilen otantik Fas folklor dansları ve çöl kültürü gösterilerinin olduğu yerel bir gece kulübünde.

 

 
18 Ekim Sabah kahvaltıdan sonra kuzey-batıya Atlas Okyanusu sahillerine doğru yolculuğa başlıyoruz. Doğal kozmetikte dünyaca ünlü Argan yağının elde edildiği ağaçların yetiştiği bölgeden geçip, Argan yağının elde edilmesi, kozmetik ve mutfakta kullanımı ile ilgili bilgiler alacağımız yerel bir çiftlikte mola veriyoruz. Daha sonra Fas’ın okyanus kıyısında eski Portekiz sömürgesi olan küçük ve sevimli Essaouira Kasabası'na geliyoruz. Otelimize yerleştikten sonra, yürüyerek kenti tanımaya başlıyoruz. Bir zamanlar Batılı pek çok rock müziği sanatçılarının mesken edindiği Essaouira’nın eski Portekiz Kalesi, balıkçı limanı ve küçük balık lokantaları, Molla el Hasan meydanı eski Yahudi Mahallesi, Skala ve Medina denilen çarşısını keşfediyoruz.  
19 Ekim Sabah otelden hareket. Kuzey-doğuda yer alan Kazablanka şehrine okayanus manzaraları eşliğinde yolculuk. Kazablanka'ya varışta şarkılara konu olan bu egzotik Akdeniz kentini keşfetmeye başlıyoruz. Turumuzda mevcut Fas Kralı II.Hasan tarafından yaptırılmış dünyanın ikinci en büyük camii, V.Muhammed Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Kraliyet Sarayı'nı dışarıdan görüp, lisk konutların yer aldığı Anfa semti görülecektir. Daha sonra bar ve restaurantların olduğu Korniş denilen kordon boyunca seyir yapıp, otelimize giriş yapacağız.  
20 Ekim Sabah serbest zaman. 13.00'te havalimanına transfer ve THY’nin 618 sefer sayılı uçağı ile 15.50’de İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22.20’de İstanbul Atatürk Havalimanına varış ve turumuzun sonu.  

 OTELLER

Rabat:Riad Dar Elkabira

Fez: Fez Riad Yacout

Marakeş: Marakesh Hotel Kech & Spa

Essaouira:Atlas Hotel & Spa

Kazablanka: Hotel Club val Anfa

TUR FİYATI

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI 1395 EUR

TEK KİŞİLİK ODA FARKI 325 EUR

Kayıt sırasında kişi başı 300 € ön ödeme rica ederiz. 

 ***Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayollarıyla İstanbul-Kazablanka-İstanbul Uçak biletleri ve havalimanı vergileri*
 • Belirtilen otellerde  konaklama
 • otellerdeki kahvaltılar, otelde alınan 2 akşam yemeği, Casablanca & Marrakech'de 1 akşam yemeği.
 • Fantasia Show'dak akşam yemeği ve gösteriler.
 • Programda belirtilen turlar,müze ve ören yeri girişleri.
 • Meknes & Beni Mellal'de 2 öğle yemeği
 • Yerel rehberlik hizmetleri ve Oasis Tur Liderliği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seyahat hediyeliklleri

* Havalimanına gelebilecek artışlar tur fiyatına yansıtılabilir.


TUR FİYATNA DAHİL OLMAYAN BEDELLER

 • Yemeklerdeki içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Rehber ve Şoförlere verilecek bahşişler
 • Yurtdışı çıkış harcı