Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Academia Oasis
 
Adatepe Pansiyonları
  
 
 
1724 Oasis Turizm
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Kolombiya-Galapagos-Ekvador-Panama
Kolombiya-Galapagos-Ekvador-Panama

 

Kolombiya-Galapagos-Ekvador-Panama

Charles Darwin'in izinde türlerin keşfi

14-24 Kasım 2018

 

14 Kasım 2018 Çarşmaba  00.00’da İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Oasis Bankosu önünde buluşma. Check in illemlerinden sonra TK800 uçağıyla saat 02:10’da Kolombiya’nın başkenrti Bogota’ya hareket. Sabah 08:20’de Bogota’ya varış. Buradan iç hatlarla Cartegena’ya geçiyoruz.
Yerel saatle 12.54’te Kolombiya’nın Atlas Okyanusu kıyısındaki ünlü yazar Gabriel Garcia Marquis’in memleketi Cartegana’ya varış ve otelimize transfer. Odalarımıza yerleşip, kısa bir dinlenmenin ardından yerel rehberimizle eski kolonyal şehir merkezi Cartegana de Indias’ı keşfetmeye başlıyoruz. Turumuz sırasında San Pedro Katedrali, Saat Kulesi gibi kolonyal tarzda yapılmış tarih binaları görüp, Altın ve Yeşim Müzesini ziyaret edip, taze meyve pazarında tropikal meyve sularını tadarak soluklanacağız.
Akşam yemeğimiz eski kent metrkezi manzaralı ve deniz kıyısında yer alan Marea Gurme restaurantında. Kolombiya mutfağından seçme menüler eşliğinde alınacaktır.
 
15 Kasım 2018 Perşembe Sabah sürat motorlarıyla Rosario Adası’na gidiyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık deniz yolculuğundan sonra varacağımız Rosario adasında el değmemiş kumsallarda, Karayipler güneşinin ve denizinin tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğimiz kolonyal tarzda eski bir evde tipik tropikal yiyecekler eşliğinde alınacaktır. Dileyenler kumsalda masaj yaptırabilirler.   
16 Kasım 2018 Cuma Sabah Bogota için havalimanına transfer. 12.30’da kalkan iç hatlar uçağımız ile Bogota’ya hareket. 14.00’te varışımızn ardından Santa Clara tepesinde yer alan ve ancak teleferikle ulaşılabilen ünlü Kolonyal tarzdaki Santa Clara Restaurantında öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada yerel mutfağın ve Kolombiya birasını tattıktan sonra Bogota şehir turuna devam ediyoruz. La Candelaria olarak adlandırlına eski kent merkezine yapacağımız turd sırasında Piaza del Chorro de Quevedo, Avrupa’lı Kolonyalistlerin ilk kurduğu kent meydanı, Grafiti Sokağı, Taze meyve-Sebze hali, Katedral, ve Altın Müzesini ziyaret ediyoruz.
Akşam otelimize yerleşme ve dinlenme.
 
17 Kasım 2018 Cumartesi Bugün Bogota yakınlarındaki ‘’Hacienda La Palma El Tucan ’’, kahve platnasyonlarını ziyaret edip, Kolombiya kahvsinin hikayesini dinliyo vetadımı yapıyıoruz. Öğle yemeğimizi çiftlikte aldıktan sonra dileyneler, atla dileyenler yürüyerek kahve plantasyonlarında gezip, resim çekebilir ve çiftlikte çalışan yerelk halkla sohbet edebilir. Bogota’ya dönüş, otelimizde dinlemenin ardından, akşam Kolombiya’ya veda yemeğimiz Kabare Restaurant’ta canlı müzik ve hep birlikte yapacağımız Salsa dansları eşliğinde alınacaktır.  
18 Kasım 2018 Pazar Sabah erkenden havalimanına transfer Quayaquil aktarmalı uçağımızda Galapagos’a varıyoruz. Bogota-Quayaquil AV 8371 kalkış 8.54 – varış 9.57 ve Quayaquil- Galapagos LATAM 1411 kalkış 11.05 – varış 12.05. Baltra Havalimanına varışta karşılanma , Porto Ayora’ya transfer ve tekneyle Santa Isabea adasına transfer. Varışta otelimize yerleşme ve öğleden sonra Flamingo Lagoon’unu ziyaret. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.  
19 Kasım 2018 Pazartesi Bugün Sierra Negra volkanını görmeye gidiyoruz. Sonrasında da Concha Peria’da snorkelle deniz canlılalrını izleyeceğiz. Öğle yemeğimiz kumanya ile tur sırasında alınacaktır. Akşam yemeğimiz ve onaklama otelimizde
20 Kasım 2018 Salı Sabah sürat motorlarıyla Puerto Ayora’ya gidiş. Santa Cruz Adası’nı gezdikten öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğleden sonra Charles Darwin Araştıma Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ünlü araştırmacı, biyolog, fliozof Darwin'in Evrim Kuramına temel olan çalışmalarını yaptığı merkezde Türlerin çeşitlililiği üzerine bilgiler alacağız. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.   
21 Kasım 2018 Çarşamba Sabah tekneyle Ayora Limanına ve ordan da otobüsle Baltra havalimanına transfer Sabah iç hatlar uçağıyla Baltra’dan Ekvador’un başkenti Quito’ya hareket. Varışta karşılanma ve kısa bir Quito şehir turunun ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği serbest.  
22 Kasım 2018 Perşembe Sabah havalimanına transfre ve Panama City’ye hareket. Varışta karşılanma ve Panama City turu. Tur sırasında San Felipe veya Casco Viejo olarak adlandırılan eski kolonyal şehir merkeziini ziyaret edeceğiz. Kolonyal dönemin göz kamaştırıcı zenginliğini yansıtan Katedral, Milli Tiyatro, sunağı som altından yapılmış olan San Joe Klisesi, Müzelerin yer aldığı Bolivar ve Herrera Meydanları görülüp, Las Bıvedas promenadında yürüyüş yapaacağız. Daha sonra 100. Kuruluş yıldönümü kutllanan ve Atlantik Okyanusunu Pasifik’e bağlayan 80 km uzunluğundaki ünlü Panama Kanalının Miraflores Ziyaretçi Müzesi ziyaret edilecektir. Daha sonra kentin yeni gelişen bölgeleri görüldükten ve alışveriş için serbest zaman verildikten sonra otelimize yerleşme ve akşam yemeği.   
23 Kasım 2018 Cuma  Sabah serbest daha sonra havalimanına transfer ve THY TK 800 sayılı uçağıyla 13.00’te İstanbul’a hareket.  
24 Kasım 2018 Cumartesi  Sabah 10.10’da İstanbul’a varış.  

TUR FİYATI $ 5.950 ABD DOLARI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI : $ 890 ABD DOLARI

KONAKLAMA YAPILACAK OTELLER

 

 

TUR FİYATINA DAHİL HİZMETLER

 • THY ile İstanbul-Bogota ve Panama City - İstanbul gidiş - dönüş uçak biletleri ve vergileri*
 • Bogota-Cartagena-Bogota-Galapagos-Quito-Panama City iç hat uçak biletleri ve vergileri*
 • 2 gece Cartagena, 2 gece Bogota, 3 gece Galapagos, 1 gece Quito, 1 gece Panama City 4* otellerde konaklama
 • Tüm kahvaltılar, 6 akşam yemeği, 6 öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar ve müze giriş biletleri
 • Galapagos ayakbastı paraları ve tüm transferler
 • Oasis Rehberlik Hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmteleri
 • Oasis hediyelikleri

* Uçak biletleri şu anda geçerli fiyatlardan hesaplanmış olup, kayıt esnasında gelebilecek değiişklikler fiyata yansıtılacaktır.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen yemek ve turlar
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Programda belirtilmeyen müze girişleri
 • Yerel rehber ve şoförlere verilebilecek bahşişler
 • Şahsi harcamalar

KAYIT İÇİN LÜTFEN

arayın veya mesaj gönderin

0212 292 4714 # 125

burcu@oasis.com.tr