Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Academia Oasis
 
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Kolombiya-Galapagos-Ekvador-Panama
Kolombiya-Galapagos-Ekvador-Panama

 

Kolombiya-Galapagos-Ekvador-Panama

Charles Darwin'in izinde türlerin keşfi

14-24 Kasım 2018

 

14 Kasım 2018 Çarşmaba  00.00’da İstanbul Havalimanı dış hatlar terminalinde Oasis Bankosu önünde buluşma. Check in illemlerinden sonra TK800 uçağıyla saat 02:10’da Kolombiya’nın başkenrti Bogota’ya hareket. Sabah 08:20’de Bogota’ya varış. Buradan iç hatlarla Cartagena’ya geçiyoruz.
Yerel saatle 11.22'de AV9548 sefer sayılı Avianca havayollarıyla Cartagena'ya hareket. 12.54’te Kolombiya’nın Atlas Okyanusu kıyısındaki ünlü yazar Gabriel Garcia Marquis’in memleketi Cartagena’ya varış ve otelimize transfer. Odalarımıza yerleşip, kısa bir dinlenmenin ardından yerel rehberimizle eski kolonyal şehir merkezi Cartagena de Indias’ı keşfetmeye başlıyoruz. Turumuz sırasında San Pedro Katedrali, Saat Kulesi gibi kolonyal tarzda yapılmış tarih binaları görüp, Altın ve Yeşim Müzesini ziyaret edip, taze meyve pazarında tropikal meyve sularını tadarak soluklanacağız.
Akşam yemeğimiz eski kent metrkezi manzaralı ve deniz kıyısında yer alan Marea Gurme restaurantında. Kolombiya mutfağından seçme menüler eşliğinde alınacaktır.
 
15 Kasım 2018 Perşembe Sabah sürat motorlarıyla Rosario Adası’na gidiyoruz. Yaklaşık 40 dakikalık deniz yolculuğundan sonra varacağımız Rosario adasında el değmemiş kumsallarda, Karayipler güneşinin ve denizinin tadını çıkarıyoruz. Öğle yemeğimiz kolonyal tarzda eski bir evde tipik tropikal yiyecekler eşliğinde alınacaktır. Dileyenler kumsalda masaj yaptırabilirler.   
16 Kasım 2018 Cuma Sabah Bogota için havalimanına transfer. 09:29’da kalkan iç hatlar Avianca Havayolları ile Bogota’ya hareket. 10:58’de varışımızn ardından Monsaratte Tepesinde yer alan ve ancak teleferikle ulaşılabilen ünlü Kolonyal tarzdaki Santa Clara Restaurantında öğle yemeğimizi alıyoruz. Burada yerel mutfağın ve Kolombiya birasını tattıktan sonra Bogota şehir turuna devam ediyoruz. La Candelaria olarak adlandırlına eski kent merkezine yapacağımız turd sırasında Piaza del Chorro de Quevedo, Avrupa’lı Kolonyalistlerin ilk kurduğu kent meydanı, Grafiti Sokağı, Taze meyve-Sebze hali, Katedral, ve Altın Müzesini ziyaret ediyoruz.
Akşam otelimize yerleşme ve dinlenme.
 
17 Kasım 2018 Cumartesi Bugün Bogota yakınlarındaki ‘’Hacienda La Palma El Tucan ’’, kahve platnasyonlarını ziyaret edip, Kolombiya kahvsinin hikayesini dinliyor ve tadımını yapıyıoruz. Öğle yemeğimizi çiftlikte aldıktan sonra dileyenler atla dileyenler yürüyerek kahve plantasyonlarında gezip, resim çekebilir ve çiftlikte çalışan yerel halkla sohbet edebilir. Bogota’ya dönüş, otelimizde dinlenmenin ardından, akşam Kolombiya’ya veda yemeğimiz Kabare Restaurant’ta canlı müzik ve hep birlikte yapacağımız Salsa dansları eşliğinde alınacaktır.  
18 Kasım 2018 Pazar Sabah erkenden havalimanına Quito uçuşumuz için transfer. AV8371Q uçağıyla saat 06:42 de Quito'ya hareket edip, 08:25'te varıyoruz. Quito, şehirde bulunan manastırlar ve kiliselerin güzelliği sebebiyle 'Amerikanın Manastırı' dye anıır. Dünyanın tam ortasından geçen ekvador çizgisinden sadece 22 km uzaklıktadır.  Turumuzda 2850 m yükseklikte konumlanmış olan Ekvador'un başkenti Quito'nun eski şehğir merkezindeki kültürel ve dini yapıları ziyaret edeceğiz. Bağımzısızlık Meydanı, hükümet ve piskoposluk binalarına ev sahiplği yapmaktadır.  San Fransisko meydanına giderlen yolda zengin ve süslü dış cephesiyle La Compania Klisesini gezeceğiz. Daha somra San Fransisko Klisesini gezip terasından kentin panoromik manzarasını izleyeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşme. Akşam yemeğimiz yerel bir lokantada alınacaktır.  
19 Kasım 2018 Pazartesi

 

Sabah erkenden havalimanına transfer ve AV1688Q sefer sayılı uçağımızla saat 11:54' te Galapagos’a varıyoruz. Baltra Havalimanına varışta karşılandıktan sonra sürat motorlarıyla Puerto Ayora’ya gidiş. Santa Cruz Adası’nı gezdikten sonra öğle yemeğimiz yerel bir restoranda. Öğleden sonra Charles Darwin Araştıma Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Ünlü araştırmacı, biyolog, fliozof Darwin'in Evrim Kuramına temel olan çalışmalarını yaptığı merkezde Türlerin çeşitlililiği üzerine bilgiler alacağız. Yerel bir restaurantta akşam yemeğinden sonra konaklama otelimizde.

 

20 Kasım 2018 Salı

Bugün havanın uygunluk durumuna göre tam gün, tekneyle North Seymour, South Plaza, Barthholomew,Santa Fe, Dragon Hill adalarından birine gidiyoruz. Bu adaların hepsi yerleşime kapalı, sadece doğal canlı yaşamının izlenebileceği adalar. Teknelerle yapılacak bu günlük turlarda yerel rehberimizin hava ve denizin uygunluk duurmna göre götüreceği adalardan birinde tam gün doğal deniz ve kara canlıların yaşamlarını izleyip, öğle yemeğimizi kumanya şeklinde alacağız

 
21 Kasım 2018 Çarşamba

Bugün programımıza Santa Cruz'la başlıyoruz. Santa Cruz Highlands olarak adlandırılan Sönmüş volkanlar ve dağlar ve bitki örtüsü ile çevrili  olan bölgede yürüyüş yapıp  fotoğraf molaları vereceğiz. Öğle yemeğimizi yerel bir çiftlikte yiyoruz. Burada devasa kaplumbağalar ve onların yaşam alanlarına tanıklık ettikten sonra Cerro Mesa'ya gidiyoruz. Burada Santa Cruz ve adalar manzarasının tadını çıkardıktan sonra El Garrapatero adlı sahile gidiyoruz. Meyve ağaçlarının ve çeşitli kuşların olduğu bu sahilde, yüzmek ve snorkel ile denzi altını izlyeceğiz. Akşam otele dönüş ve serbest zaman.

 
22 Kasım 2018 Perşembe

Sabah havalimanına transfer. AV1633 sefer sayılı uçağımızla Galapagos'tan Ekvator'un en büyük sahil kenti Guayaquil'e hareket. 12:55'te varış.  Varışta kısa bir şehir turu yapıp, Qayaquil'in kolonyal mimarili kamusal ve dini yapılarını görüyoruz. Daha sonra tekrar havalimanına transfer ve  akşam CM310Q uçağıyla 18:30 Pamaya'ya doğru yola çıkıyoruz. 20:39'da Panama'ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeğimiz otele yakın bir restaurantta alıyoruz.

 
23 Kasım 2018 Cuma

 

 

Sabah 08.30'da otelden hareklet. Kısa bir şehir turuyla Panama City ve Panama Kanalının ana girişni gördükten sonra havalimanına transfer ve THY TK 800 sayılı uçağıyla 13.00’te İstanbul’a hareket. Geceleme uçakta.

 
24 Kasım 2018 Cumartesi  Sabah 10.10’da İstanbul’a varış.  

TUR FİYATI $ 5.950 ABD DOLARI

TEK KİŞİLİK ODA FARKI : $ 890 ABD DOLARI

KONAKLAMA YAPILACAK OTELLER

 

TUR FİYATINA DAHİL HİZMETLER

 • THY ile İstanbul-Bogota ve Panama City - İstanbul gidiş - dönüş uçak biletleri ve vergileri*
 • Bogota-Cartagena-Bogota-Galapagos-Quito-Panama City iç hat uçak biletleri ve vergileri*
 • 2 gece Cartagena, 2 gece Bogota, 3 gece Galapagos, 1 gece Quito, 1 gece Panama City 5* otellerde konaklama. Sadece Galapagos'ta 4* otelde konaklama.
 • Tüm kahvaltılar, 5 akşam yemeği, 6 öğle yemeği
 • Programda belirtilen tüm turlar ve müze giriş biletleri
 • Galapagos ayakbastı paraları ve tüm transferler
 • Oasis Rehberlik Hizmetleri
 • Yerel rehberlik hizmteleri
 • Oasis hediyelikleri

* Uçak biletleri şu anda geçerli fiyatlardan hesaplanmış olup, kayıt esnasında gelebilecek değiişklikler fiyata yansıtılacaktır.

FİYATA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Programda belirtilmeyen yemek ve turlar
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Programda belirtilmeyen müze girişleri
 • Yerel rehber ve şoförlere verilebilecek bahşişler
 • Şahsi harcamalar

KAYIT İÇİN LÜTFEN

arayın veya mesaj gönderin

0212 292 4714 # 125

burcu@oasis.com.tr