Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Academia Oasis
 
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Küba 2019
Küba

 

Küba

Müze-Ülke

19-27 Nisan 2019
 

19 Nisan
İstanbul Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminali OASIS bankosu önünde saat 23.30 ’da buluşma. Check – in ve pasaport işlemlerinin ardından 19'unu 20 Nisan'a bağlayan THY ile saat 02.40 da Havana'ya hareket. Geceleme uçakta.  

20

Nisan

 

Sabah 07.35 te Havana’ya varış. Havalimanında karşılanma ve özel otobüsümüzle korunaklı bir körfezin sonunda yer alan Cienfieogos'a hareket. Kolonyal mirasa sahip kentte yapacağımız kısa turumuzun ardından Aristokrat bir şeker baronuna ait malikanede yer alan Palacio del Valle Restaurantta alacağımız öğle yemeğimizi alıp sonra Trinidad'a hareket ediyoruz. Trinidad kentinin Ancon plajlarında yer alan Brisas Trinidad Del Mar Otel'mize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

 

              
21 Nisan

 

Sabah kahvaltıdan sonra, deniz ve güneşlenme için serbest zaman. Akşam üzeri UNESCO Kültür Mirası Listesinde koruma altında olan Trinidad kentini ziyaret ediyoruz. Turumuz sırasında eski belediye meydanı Plaza Mayor, Katedral, kolonyal dönem şeker baronlarının konut olarak kullandığı Museo Romantica gibi sivil ve kamu binalarını görüyoruz. Geceleme otelimizde. 

 

 

 

 

 

22 Nisan

Karayiplerin İncisi olarak adlandırlılan Küba'nın tatil beldesi Varedero'ya hareket. Yolda Santa Clara kentini ziyaret ediyoruz.Che Guevera'nın anıt mezarı ve Müzesini gördükten sonra Los Caneyes Restaurant'ta öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu yolculuğun ardından Varedero'da Ibersotar Laguna Azul Otelimize yerleşme.

2 gün boyunca Karayiplerin tatil beldesi Varedero'da deniz, kum ve güneş imkanlarından faydalanma ve herşey dahil konaklama.

 

 
23 Nisan

 

Varedero'da serbest gün. Dileyenler, katamaran, paraşüt, jet-ski, paragliding turlarına katılabilirler. Ya da Varedero'nun kilometrelerce uzunluğundaki plajında keyifli yürüyüşler yapabilirler.

 

 

24 Nisan
Sabah kahvaltısının ardından Havana'ya hareket.  Yarım gün Havana şehir turu. Aralarında Devrim Müzesi, Morro Kalesi, Havana Club Foundation, Puro Fabrikası, Centro Asturiano ve Manzana de Gomez, Capitolio Nacional, Centro Gallego gibi Havana’nın belli başlı binalarını gördükten sonra öğle yemeği yerel bir restoranda alınacaktır. Öğleden sonra eski havana sokalarında serbest saatler. Dileyenler Bazaar Almancenes ve San Jose gibi semtlerinde alışveriş yapabilirler. Akşam otele dönüş ve serbest zaman. otelimiz Melia Cohiba veya Melia Habana  
25 Nisan

 

08.30 Sabah kahvaltıdan sonra tam gün Vinales vadisi ve Pinar Del Rio turu. 1492 yılında Cristof Colombun burayı gördüğünde "İnsan gözünün görebileceği en güzel yer" dediği vadide tam gün sürecek turumuzda, tütün tarlalarını gezecek ve doğuşundan itibaren bir Puronun hikâyesini dinleyeceksiniz. Tütünün nasıl yetiştirildiği hakkında bilgi almak için bir tütün tarlasını ve çiftlik evini ziyaret edeceğiz. Pinar del Rio daki Tarihi Puro atölyesini ziyaret edip Puronun nasıl yapıldığına gözlerimizle şahit olacağız. Ardından geleneksel öküz arabalarıyla yapacağımız eğlenceli bir yolculuk beliyor bizi. Yolculuk sonrası İspanyollardan kaçan Küba yerlilerinin (Kızılderililerin) uzunca süre yaşadığı, karstik oluşumlar sonucu ortaya çıkmış büyük bir yeraltı mağarası olan "Cueva del los Indios" u gezeceğiz.
14.00 Mağara çıkışında Vinalles vadisinin ortasında eşsiz manzara eşliğinde MURAL DE LA PREHISTORIA’da öğle yemeğimizi alacağız.
Yemek sonrası yüksek bir dağın yamacına çizilmiş olan "Mural de la Prehistoria’yı göreceğiz. "Los Jazmines" Tepesindeki seyir terasından Vinales Vadisi manzarasını seyrediyoruz.

 

 
26 Nisan

 

Sabah kahvaltının ardından serbest zaman. Akşam yemeği Küba'nın kendine has eşşiz müziği ve harika danslarla birlikte Cafe Taberna'da. 

Dileyenler; 20 yılını Küba’da geçiren ünlü Amerikalı yazar Ernest Hemingway’in Havana’da ardında bıraktığı izleri keşfetmeye çıkabilir. Büyük yazar dünyada gezmedik yer bırakmamış, iki dünya savaşı, İspanya iç savaşı, Afrika’da geçen seneler derken çok az insana nasip olacak bir hayat deneyimi kazanmıştı. Ancak gezdiği onca diyara rağmen Hemingway yaşamının neredeyse 22 yılını Küba’da geçirdi. Hiç kuşkusuz Hemingway’in Küba’da bıraktığı iz kadar, Küba da Hemingway’in yaşamına ve edebiyatına sirayet etmişti.
 

 

27 Nisan
Sabah saat 07.00'de otelden havaaalnına transfer. THY ile saat 09.20'de Karakas duraklamalı olarak İstanbul'a hareket. Gece uçakta.  
28 Nisan Sabah saat 09.00'da İstanbul Atatürk Havalimanına varış.  

FİDEL'İN ARDINDAN KÜBA NOTLARI

FİYATLAR
Çift kişilik odada kişi başı 2425 USD
Tek kişilik oda farkı  225 USD

**Kesin kayıt için 500 USD ödeme yapmanız gerekmektedir. 
 

FİYATLARA DAHİL HİZMETLER

 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • 2 gece  Trinidan'da Trinidad Brisas Del Mar Otel konaklama,
 • 2 gece Varedero Ibersotar Laguna Azul herşey dahil konaklama
 • 3 gece Melia Cohiba veya Melia HabanaOtelde yatak-kahvaltı konaklama.
 • THY ile direk Havana gidiş-dönüş ve uçak biletleri*
 • Havalimanı vergileri (vergilerde meydana gelebilecek değişiklikler fiyatlara yansıtılacaktır.)
 • Programda belirtilen turlar
 • Programda belirtilen yemekler.
 • OASIS tur rehberliği
 • OASIS seyahat hediyelikleri
 • Zorunlu seyahat sigorta güvence paketi
 • Küba vizesi takip işlemleri 
 • NOT: Küba vizesi için gerekli evrakların seyahat tarihinden 1 ay önce tarafımıza gönderilmesi gerekmektedir.
 • Bu tur en az 20 kişinin katılımyla gerçekleşecektir.

FİYATLARA DAHİL OLMAYANLAR

 • Yurt dışı çıkış harcı
 • Küba Vizesi harcı ( Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir )
 • Küba havalimanı vergisi ( 25 Euro, havalimanında ödenmesi gerekmektedir )
 • Yemeklerdeki içecekler
 • Kişisel harcamalar

* TUR FİYATI TURUN YAYINI ANINDAKİ GEÇERLİ BİLET ÜCRETİNE GÖRE BELİRLENMİŞ OLUP, REZERVASYON SIRASINDA GELEBİLECEK BİLET FİYAT FARKI TUR BEDELİNE YANSITILACAKTIR.

 Paket Tur Sözleşmesi

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan