Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Academia Oasis
 
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Yurdumuzu Tanıyalım > Nemrut- Göbeklitepe / İznik'ten Isparta'ya
Nemrut- Göbeklitepe

 

Tanrıların Vatanı

NEMRUT-GÖBEKLİTEPE

 

4-5 Mayıs 2019

 

Yurdumuzu Tanıyalım turları çerçevesinde bu kez, Anadolu Tanrılarının taşlara nakşedildiği Nemrut Dağı ve Göbeklitepe kutsal tapınma merkezlerine gidiyoruz. İlk durağımız Roma’ya bağlı yerel Komagene Krallığının toprakları içinde kalan Nemrut Dağı Milli Parkı, ikinci durağımız ise 1980’li yıllarda keşfedilene kadar Dünyada bilinen tüm tarih tezlerini alt üst eden kutsal toplanma-tapınma merkezi Göbeklitepe

 

 

 

4

Mayıs 2019

İstanbul Havalimanında 10:00’da iç hatlar terminalinde buluşulup TK2216 sefer sayılı uçağımızla saat 11:05’te Adıyaman’a uçuyoruz. 12:50’de inişimizin ardından yerel bir restoranda öğle yemeğimizi yiyoruz ve Nemrut Dağı’na hareket ediyoruz. Yolda Komagene Krallığından kalma heykel ve kabartmaların görüleceği Karakuş Sütunu ve Romalılardan kalma Cendere Köprüsünü ziyaret edip Euphrat Oteline yerleşiyoruz. Akşamüzeri Nemrut Dağı zirvesinde yer alan ve muhtemelen son Komagene kralı Antiochos’un mezarının bulunduğu Tümülüs’ünü ziyaret ediyoruz. Tümülüs etrafında yer alan üç terastan Doğu ve Batı tarafındaki görkemli tanrı ve tanrıça heykellerini görüp, batı terasından güneşin batışını muhteşem bir manzara eşliğinde izliyoruz. Daha sonra akşam yemeğimiz için otele dönüyoruz.  

 

5

Mayıs 2019

 

Sabah erkenden güneş doğuşunu izlemek için tekrar Doğu terasını ziyaret ediyoruz. Otele dönüp, kahvaltımızı yaptıktan sonra Urfa-Göbeklitepe ören yerine gidiyoruz. Höyüğü keşif eden ve kazıları sürdüren Alman Arkeolog Klaus Schmidt’in ölümünden sonra bir müddet kapalı kalan ve son zamanlarda koruyucu tedbirlerle tekrar ziyarete açılan Göbeklitepe ören yerinde önce belgesel bir tanıtım filmi izleyip daha sonra uzman rehberimiz eşliğinde günümüzden 12.000 yıl öncesine tarihlenen ve monoblok kayalara nakşedilmiş insan, hayvan, bitki kabartmalarını izliyoruz.
Öğlen yemeği molasından sonra Yenilenen Urfa Arkeoloji Müzesi, Balıklı Göl, eski şehir merkezi ve çarşısını gezip alışveriş ve akşam yemeği için serbest zamanımızın ardından Urfa Havalimanına transfer. THY ile 22:00 -00:05 Urfa – İstanbul uçuşu ile turumuzu sonlandırıyoruz.
 

 YERLERİMİZ TÜKENMİŞTİR, İLGİNİZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİZ

 

FİYATLAR
Çift kişilik odada kişi başı 1450 TL
Tek kişilik oda farkı  120 TL

 

***Kayıt esnasında 450  TL ön ödeme yapılması gerekmektedir. 

 

Tur Fiyatına dahil hizmetler:
• THY ile İstanbul-Adıyaman -İstanbul uçak biletleri ve havalimanı vergileri
• Kahta Nemrut Dağı Euphrat Otel veya Kervansaray Otelde yarım pansiyon konaklama
• Adıyaman’da bir öğle yemeği
• Urfa’da bir öğle yemeği
• Nemrut Dağı, Arsemia ve Cendere Köprüsü, Göbeklitepe, Urfa Müze biletleri
• Havaalanı – Nemrut Dağı- Göbeklitepe- Urfa Havalimanı transferleri
• Oasis Turizm rehberlik hizmetleri


Fiyata Dahil olmayan harcamalar
• Programda belirtilmeyen yemek ve ekstra içecekler
• Rehber ve Şoför bahşişleri
• Sair harcamalar

**Turumuz en az 16 kişinin katılımıyla kalkacaktır. 

 

 Paket Tur Sözleşmesi