Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Academia Oasis
 
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > İzlanda-Oslo
İzlanda-Norveç
RSS

KURBAN BAYRAMINDA

İZLANDA-NORVEÇ

10-17 AĞUSTOS 2019


 

10 Ağustos

 

İstanbul-Oslo-Rejkavik

 

THY ve İzlanda Havayolları ile Stockholm aktarmalı Reykjavik Uçuşu. İstanbul Stockholm 7.40-10.30 . Oslo – Reykjavik 13.40-14.40. Varışta karşılanmam ve Otelimize transfer. Otelimize yerleştikten sonra yerel rehberimiz eşliğinde yürüyerek eski kent merkezini, ilginç ve etkileyici Hallgrímskirkja Klisesini modern mimairili Harpa Konser Salonunu görüp, kent merkezinin geleneksel publarında vakit geçireceğiz. Akşam serbest zaman. 

11 Ağustos

 

Golden Circle

 

Bugün İzlanda’nın en etkileyici doğal ve kültürel mirasını kapsayan Golden Circle turuna çıkıyoruz. İlk durağımız Þingvellir Milli Parkı; 930 yılında kurulmuş olan ve halen çalışır durumda olan the Alþingi Parlamentosu nun burada yer alması nedeniyle UNESCO Kültür Mirası listesindedir. Ayrıca Avrasya ve Amerika tektonik kütlelerinin buluşma noktası olması nedeniyle jeolojik olarak da çok ilginç bir görünüm sunmaktadır. Daha sonra ikinci ziyaret noktamız, Haukadalur Jeotermal bölgesi olacak. Burada göreceğimiz Büyük Gayzer ( Great Geyser) ve hemen yanında 60 metreye kadar kaynar su püskürten Strokkur Gayzerini göreceğiz. Bugünkü son durağımız Gulfoss Şelaleleri 32 Metre yükseklikten ve iki kademeli olarak döküldüğü Hvítá buzul nehrinin yakınına kadar gidip resim izlemeye doyamayacağımız bir görsel şölen sunmaktadır.

Turumuz sırasında verilecek serbest zamanlarda şnorkel ile deniz altındaki fay uçurumlarını ya da İzlanda atları ile keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. Dileyenler Fontana Jeotermal Spa’da dinlenip, havuzunda yüzebilirler.
 

 

 

12 Ağustos

 

  Güney Kıyıları- Vic

Bugün Reykjavik’ten ayrılıp İzlanda’nın güney bölgesine keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Yolda Seljalandsfoss ve Skógafoss şelalelerin için durup, fotoğraf molaları veriyoruz.. Her iki şelale birbirine çok yakın olmakla birlikte tamamen farklı yapıda ve yüksekliktedir. Daha sonra bu gezide göreceğimiz üç milli parktan ikincisine ,Vatnajökull Milli Parkına varıyoruz. Atlantik okyansunun etkileyici manzarası eşliğinde volkanik kayalar, siyah kumsalları boyunca Jökulsárlón buzuluna doğru yapacağımız yolculuk sırasında bölgenin endemik flora ve faunasını da izleme şansına sahip olacağız. Bugünkü turumuzun son durağı ise Avrupa’nın en büyük Buzulunun altında yer alan Jökulsárlón buzul gölü olacak. Yakınındaki sahilde siyah kumlar üzerinde parlayan aysberg parçaları nedeniyle Pırlanta Plajı olarak anılan sahilde fotoğraf molası verip, manzaranın keyfini çıkaracağız. Akşam konaklamamız Vik köyünde yerel bir otelde olacaktır.
 

 

 
13 Ağustos

 Vic-Rejkavik

Bugün kahvaltıdan sonra Reykjavik’e doğru dönüşümüz başlıyor. Yolda Skaftafell Doğa Koruma alanını görüp, rehberimizden buzul tepelerine tırmanma konusunda bilgiler alacağız. Yolda ayrıca Dyrhólaey uçurumu, güneyde Vestmannaeyjar Adaları, kuzeyde Mýrdalsjökull ve Eyjafjallajökull göllerini göreceğiz.. Öğleden sonra Reykjavik’e varış ve serbest zaman.

 

 


 
14 Ağustos

Snæfellsnes

Bugün İzlanda’nın en batı ucunda yer alan Snæfellsnes Yarımadasına gidiyoruz. Yanımıza şapka ve eldivenlerimiz alıp, JülVerne’nin romanında Dünyanın Arzına Seyahatin başlangıcı olan Snæfellsjökull yanardağın volkanik göletini görüyoruz. Civardaki buzulların altında yer alan lav küllerinin arasına dağılmış mağaralar ve jeolojik katmanlar Snæfellsjökull Milli Parkının en ilginç görüntülerini oluşturuyor. Yine Parkın okyanusla buluştuğu kıyılardaki uçurumlar nefes kesen görüntüler sunmaktadır.
Öğleden sonra Reykjavik’e dönüş ve ünlü blue Lagoon Spa’da dinlenme ve masaj için serbest zaman.

 

 
15 Ağustos
Rejkavik-Oslo

Sabah kahvaltıdan sonra havalimanına transfer ve İzlanda Havayollarıyla Norveç’in başkenti Oslo’ya hareket. 10.30-15.00 Varışta karşılanma ve otele transfer.

 

 
16 Ağustos
Oslo


Sabah yürüyerek yarım gün Oslo şehir turu. Şehir turu sırasında Oslo Limanı, Grunnerlokka ve Frogner semtleri, Ulusal Tiyatro, Kraliyet sarayı ve parkı göreceğimiz yerler arasında.

Öğleden sonra serbest dileyenler şehrin önemli müzelerini gezebilir ya da iki saatlik Oslo Fiyordu tekne turu alabilir.

 

 17 Ağustos Sabah kahvaltıdan sonra otelden havalimanına transfer ve THY ile İstanbul’a hareket 12.00-16.45  

Fiyat ve detayları çok yakında yayınlanacaktır.

 

 

Sisteme Giriş | Ara