Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > İzlanda
İzlanda
RSS

KURBAN BAYRAMINDA

İZLANDA

10-14 AĞUSTOS 2019


 

10 Ağustos

 

İstanbul-Brüksel-Rejkavik

 

THY ve İzlanda Havayolları ile  Brüksel aktarmalı Reykjavik Uçuşu. İstanbul Brüksel 08.40-10.30 . Brüksel – Reykjavik 14.00-15.15. Varışta karşılanma ve Otelimize transfer. Otelimize yerleştikten sonra yerel rehberimiz eşliğinde yürüyerek eski kent merkezini, ilginç ve etkileyici Hallgrímskirkja Kilisesini, modern mimarili Harpa Konser Salonunu görüp kent merkezinin geleneksel publarında vakit geçireceğiz. Akşam serbest zaman. 

11 Ağustos

 

Golden Circle

 

Bugün İzlanda’nın en etkileyici doğal ve kültürel mirasını kapsayan Golden Circle turuna çıkıyoruz. İlk durağımız Þingvellir Milli Parkı; 930 yılında kurulan ve halen çalışır durumda olan the Alþingi Parlamentosu nun burada yer alması nedeniyle UNESCO Kültür Mirası listesindedir. Ayrıca Avrasya ve Amerika tektonik kütlelerinin buluşma noktası olması nedeniyle jeolojik olarak da çok ilginç bir görünüm sunmaktadır. Daha sonra ikinci ziyaret noktamız, Haukadalur Jeotermal bölgesi olacak. Burada göreceğimiz Büyük Gayzer ( Great Geyser) ve hemen yanında 60 metreye kadar kaynar su püskürten Strokkur Gayzerini göreceğiz. Bugünkü son durağımız Gulfoss Şelaleleri 32 Metre yükseklikten ve iki kademeli olarak döküldüğü Hvítá buzul nehrinin yakınına kadar gidip resim izlemeye doyamayacağımız bir görsel şölen sunmaktadır.

Turumuz sırasında verilecek serbest zamanlarda şnorkel ile deniz altındaki fay uçurumlarını ya da İzlanda atları ile keyifli bir gezinti yapabilirsiniz. Dileyenler Fontana Jeotermal Spa’da dinlenip, havuzunda yüzebilirler.
 

 

 

12 Ağustos

 

  Güney Kıyıları- Vic

Bugün Reykjavik’ten ayrılıp İzlanda’nın güney bölgesine keyifli bir yolculuk yapıyoruz. Yolda Seljalandsfoss ve Skógafoss şelalelerin için durup, fotoğraf molaları veriyoruz. Her iki şelale birbirine çok yakın olmakla birlikte tamamen farklı yapıda ve yüksekliktedir. Daha sonra bu gezide göreceğimiz üç milli parktan ikincisine ,Vatnajökull Milli Parkına varıyoruz. Atlantik okyansunun etkileyici manzarası eşliğinde volkanik kayalar, siyah kumsalları boyunca Jökulsárlón buzuluna doğru yapacağımız yolculuk sırasında bölgenin endemik flora ve faunasını da izleme şansına sahip olacağız. Bugünkü turumuzun son durağı ise Avrupa’nın en büyük buzulunun altında yer alan Jökulsárlón buzul gölü olacak. Yakınındaki sahilde siyah kumlar üzerinde parlayan aysberg parçaları nedeniyle Pırlanta Plajı olarak anılan sahilde fotoğraf molası verip, manzaranın keyfini çıkaracağız. Akşam tekrar Rejkyavik'e dönüyoruz.
 

 

 
13 Ağustos
Snæfellsnes

 

Bugün İzlanda’nın en batı ucunda yer alan Snæfellsnes Yarımadasına gidiyoruz. Yanımıza şapka ve eldivenlerimiz alıp, Jül Verne’nin romanında Arzın Merkezine Seyahatin başlangıcı olan Snæfellsjökull yanardağın volkanik göletini görüyoruz. Civardaki buzulların altında yer alan lav küllerinin arasına dağılmış mağaralar ve jeolojik katmanlar Snæfellsjökull Milli Parkının en ilginç görüntülerini oluşturuyor. Yine Parkın okyanusla buluştuğu kıyılardaki uçurumlar nefes kesen görüntüler sunmaktadır.
Öğleden sonra Reykjavik’e dönüş ve ünlü blue Lagoon Spa’da dinlenme ve masaj için serbest zaman.

 

 

 


 
14 Ağustos


Rejkavik-Kopenhag-İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra havalimanına transfer ve İzlanda Havayollarıyla Rejkyavik- Kopenhag 08.30-13.35 ve THY ile Kopenhag-İstanbul 18.30-22.50 

 

 

 

 

FİYAT:

Çift Kişilik odada kişi başı:  2.250 Euro

Tek Kişilik oda Farkı: 590 Euro

Tur kayıt için 750 Euro ön ödeme

ONLINE ÖDEME 

Fiyata Dahil hizmetler:

  • THY ve Izlanda Havayollarıyla İstanbul-Brüksel-Rejkyavik-Kopenhag-Istanbul uçak biletleri
  • Havalimanı vergileri
  • Rejkyavik'te Radisson Blu 4* Otelde 4 gece yatak-kahvaltı konaklama
  • Tur programında belirtilen özel turlar 
  • Yerel rehberlik hizmetleri
  • Oasis Tur liderlik hizmetleri

Tur Fiyatına dahil olmayan harcamalar:

  • Öğle ve akşam yemekleri
  • Turlar sırasında yapılacak extra aktiviteler
  • Sair şahsi harcamalar

 

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan
 

Sisteme Giriş | Ara