Oasis Turizm

 

 
 
 
 
 
 

 

 
 
 
 Academia Oasis
 
  
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Nurcan Yalman ile Santorini- Girit
Santorini Girit

 

 

NURCAN YALMAN İLE
SANTORİNİ-GİRİT

 

 

26 Mayıs İstanbul Havalimanın dış hatlar terminalinden Aegean Havayollarıyla Atina aktarmalı Santorini’ye uçuş.
A3 991 Y 26MAY ISTANBUL ATINA 1035 1205
A3 7366 Y 26MAY ATINA SANTORINI 1335 1420
Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve panoramik bir Santorini turunun ardından güneş batışını Oia’da izledikten sonra otelimize yerleşme. Akşam yemeği yerel bir tavernada alınacaktır.
 
27 Mayıs Sabah kahvaltıdan sonra Akrotiri ören yeri ve Thira Müzesi turu tamamlandıktan sonra limana bakan konumda yerel bir restaurantda öğle yemeği alınacaktır. Yemekten sonra limana transfer ve feribotla Girit’in baş şehri Heraklion’a hareket.
Santorini hareket.16.50 Heraklion varış 19.30. Varışta yerel rehberimizi tarafından karşılanma ve özel otobüsümüzle Aigos Nicolas’a hareket. Yaklaşık bir saat sürecek yolculuktan sonra Aigos Nicolas’ta otelimize yerleşme ve serbest zaman.
 
28 Mayıs Sabah kahvaltıdan sonra adanın Doric üslubu mimarisindeki Lato antik kenti gezilecek, daha sonra Spinalonga adasına feribotla geçip, ziyaret edilecek. Öğle yemeği Eluonda’da alınacaktır. Öğleden sonra Girit Minoan uygarlığının yönetim ve dini merkezi Knossos Sarayı ve Müzesi ziyaret edilecektir. Akşam Heraklion’da otelimize yerleşme ve serbest zaman.  
29 Mayıs Sabah kahvaltısından sonra kısa bir Heraklion turumuzda St.Markus Katedrali, Venedik Locası ( Belediye Binası), Venedik Limanı, Tersaneler ve Liman Kulesi görülecek yerler arasındadır. Daha sonra Heraklion’un yaklaşık 48 Km güneyinde yer alan Gortys antik kenti ziyaret edilecektir.. Özellikle Gortys Kanunları olarak bilinen kuralların Dor lehçesi ile yazılmış kabartma yazılarını bulunduğu Odeon ziyaret edilecek ve daha sonra Knossos’tan sonra ikinci büyük Minoan kenti olan Festos’u ziyaret. Edilecektir. Öğle yemeği için Matala koyunda Petra & Vatsola Tavernasında mola veriyoruz.
Öğleden sonra Hanya’ya hareket ve otelimize yerleşme. Akşam serbest zaman.
 
30 Mayıs Sabah Hanya ve civarında yapacağımız turda Souda Körfezi, İngiliz Mezarlığı, Venizelos Anıt Mezarı, Hanya Kapalı Çarşı ve Limanı ziyaretinden sonra Girit’in üçüncü büyük kenti Rethymoın’a hareket. Varışta Rethymon’da öğle yemeği için serbest zaman. Daha sonra yürüyerek Rethimno turumuzda Rethymno Arkeoloji Müzesi ile eski kent içindeki Venedik ve Türk evleri, Venedik kent kapısı, Küçük Mustafa Paşa Camii, Veli Paşa Camii, Arimonti Çeşmesi, Venedik Loggiası görülecektir. Akşam üzeri Hanya’ya dönüşte Hanya yakınlarında ünlü Zorba filminin Sirtaki sahnelerinin çekildiği Stavros plajında bir mola verip filmi yadediyoruz. Akşam veda yemeğimiz canlı müzik eşliğinde Xani Tavernasında alınacaktır.  
31 Mayıs Sabah Hanya Mevlevihane’si ziyareti ve daha sonra alışveriş için serbest zaman. Öğlen 12.30’te havalimanına transfer ve Aegean Havayollarıyla Atina aktarmalı olarak İstanbul’a hareket.  

 

TUR ÜCRETİ:


Çift Kişilik Odada Kişi Başı: Euro 1.500-
Tek Kişilik Oda Farkı: Euro 210.-

 

***Fiyatlar en az 15 kişinin katılımı ile geçerlidir.
 

OTELLER:
OTELLER:
Santorini Star Hotel Oia 
Aigos Nikolas Hermes Hotel 
Heraklion Galaxy Hotel 
Hanya Kidon Hotel 

 

 

Fiyata Dahil Hizmetler:

  • Aegean Havayollarıyla İstanbul-Atina-Santorini ve Hanya-Atina-İstanbul ekonomi sınıfı uçak biletleri ve havalimanı vergileri*
  • Santorini-Heraklion feribot biletleri
  • 5 gece merkezi konumda 3* ve 5* otellerde konaklama
  • •ki akşam yemeği Santorini ve Hanya ile iki öğle yemeği Eluonda ve Matala
  • Müze ve ören yerleri giriş biletleri ( Akrotiri, Thira, Spinalonga, Konssos, Heraklion Müzesi, Festos, Lato, Gortys)
  • Santorini’de ve Girit’te özel otobüs ve yerel rehberler.
  • Otellere ödenecek gecelik oda başına 3 Euro şehir vergiler

 

Tur Fiyatına dahil olmayan bedeller
• Programda serbest görülen yemekler
• Yemeklerdeki içecekler
• Yerel Rehber ve şoförlere verilecek bahşişler
• Sair harcamalar

 

 

 

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan