Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

Toplantı Organizasyonlarımız 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

 
RC75-76 Eğrice Okul Ziyareti

RC' 75-76 Eğrice Okul Ziyareti

Güney Doğu Anadolu Turu

16-18 Nisan, 2010

 

16 Nisan İstanbul Atatürk havalimanı İç Hatlar Gidiş Terminali’nde bagaj ve bilet işlemlerinin ardında Türk Hava Yolları TK2220 sefer sayılı uçuşu ile saat 06.20’de Gaziantep’e hareket ve saat 07.55’te Gaziantep’e varış. Havalimanında karşılanma ve Gaziantep Şehir Turu, Zeugma Müzesi ziyaret. Daha sonra Urfa’ya hareket yolda Fırat Nehri üzerinde yer alan Halfeti’yi ziyaret. Birecik Baraj gölünde tekneyle yapılacak 45 dakikaklık gezide Rum Kale Harabeleri görülecektir. Öğle yemeği molası Biecik Baraj Gölü kıyısında. Daha sonra Suruç –Eğrice köyünde yaptırmış olduğumuz okul ve kütüphaneyi ziyaret . Akşam Urfa’ya varış ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve Sıra Gecesi Manici Otelimizde.
17 Nisan Sabah kahvaltıdan sonra Urfa şehir turu. Bu turumuzda Balıklı göl, Halil-ür Rahman Camii, Hz. İbrahim’in ateşe atıldığında düştüğü yer ve kutsal sayılan balıkları görüp Ayn-i Zeliha Gölü, Mevlidi Halil Camii ve meşhur Urfa Çarşısı gezilecek yerler arasındadır. Daha sonra Harran’a hareket ve Anadolu’da kurulan ilk islam üniversitesi kalıntıları, Astroloji Kulesi Medresesi Camii ve Harran Evleri’ni ziyaret ve Mardin’e hareket. Öğle yemeği molası yolda verilecktir.Varışta Mardin şehir turu. Kırklar Kilisesi, tarihi dar sokaklarda yürüyüp, çarşısını görerek minaresi Artuklu eserlerinin en güzeli örneklerden biri olan Ulu Cami'yi, tarihi postaneyi, Şehidye Camii  ziyaret ediyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme Erdoba Evlerinde.

 

 

18 Nisan Sabah kahvaltıdan sonra Midyat’a hareket. Midyat turumuz sırasında kendine özgü
Mimari uslupta yapılmış taş avlulu Süryani evleri ve Suryani Kliseleri görülecek, bir
Süryani Evinde şarap tadımı yapılacaktır. Kuyumcular Çarısını ziyaretin ardından yakında Baraj suları altında kalacak olan Hasankeyf’e hareket. Dicle Nehri'nin kenarında kurulan Bizans’a ve Artuklular’a başkentlik yapmış, zamanında yakın geçmişimize kadar 30.000 kişinin yaşadığı Hasankeyf Kalesi'nden el-Rızk Camii, Küçüksaray, tarihi Taşköprü, hamam, Zeynel Abidin Türbesi ziyaret edilecektir. Daha sonra Batman Havalimanına transfer ve THY 2685 no’lu uçağı ile İstanbul’a hareket 16:00- 18:10

 

 Fiyatlar
Çift kişilik odada kişi başı 785 TL
Tek kişilik oda farkı 60 TL

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler
- Türk Hava Yolları ile İstanbul / Gaziantep – Batman / İstanbul olmak üzere gidiş – dönüş ekonomi sınıf uçak bileti
- Özel otobüsle transferler ve şehirler arası yolculuklar
- Belirtilen otellerde yarım pansiyon bazında konaklama
- Programda belirtilen turlar
- Müze ve ören yeri giriş ücretleri
- Yerel rehberlik hizmetleri
- OASIS rehberlik hizmetleri
- Zorunlu seyahat sigortası

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler
- Yemeklerdeki içecekler
- Kişisel harcamalar