Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

Toplantı Organizasyonlarımız 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

 
RC'76 Özel Kapadokya Turu

 

KAPADOKYA

22-24 Mayıs, 2015

22 Mayıs 07:10 istanbul Atatürk Havaalanı-Nevşehir TK 2006 sefer sayılı uçağı ile 08:25'te Nevşehir'e varış. Yerel rehberimizle buluşup bugünkü turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret edeceğiz yer Ürgüp ile Avanos yolu üzerindeki Devrent Vadisidir, bu vadide çok çeşitli peri bacası şekillerini göreceğiz. Devrent Vadisinden sonra Paşabağı adı verilen ve Kapadokya’nın en büyük peri bacalarını göreceğimiz bir başka yeri ziyaret edeceğiz. Daha sonra ülkemizin en uzun nehrini görmek için Avanos kasabasından geçip bölgenin en ünlü çömlek atölyelerinin birinde çömlek yapımını izleyeceğiz. Çömlek Atölyesinin ardından bölgenin en önemli turistik çekiciliklerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz ; Müze Bizans kaya kiliseleri duvar boyamaları ve freskleri göreceğiz,kiliseler 8.10 ve 11. yy.olup Ortadoks kiliseleridir. Müzenin ardından Göreme yakınlarındaki panoramada mola vereceğiz. Esentepe adı verilen çok güzel manzara fotoğrafları çekebileceğimiz bu tepedeki molamızın sonrasında Cappadocia Alfina Otele yerleşme.
Akşam yemeği Old Greek House'da alınacaktır.

 
 
23 Mayıs

Sabah erken saatte dileyen arakadaşlarımız için Kapadokya'ı Balonla izleme imkanı.

Oteldeki kahvaltımızın ardından rehberimizle otelin lobisinde saat 09:00’da buluşup bugünkü turumuza başlıyoruz. Derinkuyu Yeraltı Şehri’ ne varıp, bu dehlizleri inceliyoruz. Derinkuyu`dan ayrılıp Güzelyurt yolu üzerinden Narlıgöl Krater Gölü’nde fotoğraf molası veriyoruz. Mumyalar Vadisi diye bilinen Ihlara Vadisi`ne varıyoruz. Jeomorfolojik özelliklerinden dolayı keşiş ve rahipler için uygun bir inziva ve ibadet yeri, Savaş ve istila gibi olağanüstü zamanlarda ise gizlenme ve korunma yeri Vadi içersindeki bulunan Ağaçaltı, Pürenliseki, Kokar, Yılanlı ve Kırkdamaltı Kiliselerini ziyaret ettikten ve vadinin güzelliklerini yaşadıktan sonra dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Aksam yemeği ELai Restoran’da alınacaktır.

 
24 Mayıs

Sabah kahvaltısının ardından Kayseri'ye hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuk sırasında yolda Saruhan Kervansarayı görülecek ve daha sonra Talas ilçesinde 1886 yılında Osmanlılar zamanında inşa edilmiş bir Rum kilisesi olan Panaya Kilisesi ziyaretinin ardından MS.3.yy.da Kapadokya krallığı Aziz Basilious döneminde,Doğu Roma,Pagan zülmünden saklanmak ve ibadet etmek amacı ile yapılan ve yaklasık 300 metre uzulunluğundaki Ali Dağı Sarnıçlı Yeraltı Şehri'ni ziyaret edilecektir. Buradaki ziyaretimizin ardından Anadolu Selçuklu hükümdarı 1.Gıyaseddin tarafından 1204-1206 tarihleri arasında Kayseri’de inşa ettirilmiş dünyanın ilk tıp medresesi olarak ün yapmış Gevher Nesibe Medresesi görülecektir. Bina günümüzde Tıp Tarihi müzesi olarak kullanılmaktadır. Kayseri Şehir Turumuzun ardından Kayseri havalimanına hareket.

18:00 Kayseri-İstanbul TK 2015 sefer sayılı uçağı ile 19.30 İstanbul Atatürk Havalimanına varış.

 

 Fiyatlar:

Çift Kişilik Odada Kişi Başı Fiyatı:1275 TL
Tek Kişilik Oda Farkı: 175 TL

Fiyatlara Dahil Olan Hizmetler:

  • THY uçak biletleri ve havalimanı vergileri
  • Özel otobüsle havalimanı/otel/havalimanı transferleri
  • Cappadocia Alfina Otelde 2 gece yatak-açık büfe kahvaltı konaklama
  • Programda belirtilen 2  akşam yemeği
  • Müzekart 
  • Yerel rehberlik hizmetleri
  • OASİS rehberlik hizmetleri

Fiyatlara Dahil Olmayan Hizmetler:

  • Yemeklerdeki içecekler
  • Kişisel harcamalar
  • Balon Turu


 

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan