Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

Toplantı Organizasyonlarımız 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Yurdumuzu Tanıyalım > Eskişehir'den Isparta'ya / Antakya Kültür ve Lezzet Turu / Haziran'da Karadeniz
Eskişehir'den Isparta'ya

 

Eskişehir'den Isparta'ya

Orta-Batı Anadolu'da Frig, Helensitik, Roma ve Bizans Yerleşimleri

23- 26 Nisan 2020

 

 

23 Nisan İstanbul-Eskişehir 
Sabah 9.30'da İstanbul Söğütlüçeşme'den kalkan hızlı trenle  Eskişehir’e hareket. Yaklaşık 3 saatlik yolculuktan sonra Eskişehir'e varışı takiben kentin dünyadaki en yaşanılır medeni kentler sıralamasında ön sıralara taşıyan yerel yönetimin yarattığı önemli kamu alanlarını geziyoruz. Anadolu Üniversitesi Karikatür Eğitim Müzesi'ni, Şelale Park Kent Park görülecek Tülomsaş'taki Devrim Arabasını ve Sazova Bilim, Sanat ve Kültür Parkı'nı gezdikten sonra otele yerleşme ve serbest zaman.  
 

24 Nisan Eskişehir-Frig Vadisi-Kütahya (162 Km)

 

 

Sabah kahvaltıdan sonra, İlk olarak 19.yüzyıl Osmanlı sivil mimarisinin en güzel örnekleri ile dolu olan Odunpazarı'na gidecek  kısa biir süre önce ziyarete açılan OMS Odunpazarı Modern Sanat Müzesi geziyoruz. Devamla tarihi Odunpazarı Evleri'ni, Beyler Sokağı'nı ve sokak üzerindeki Hafız Ahmet Efendi Konağı'nı ve Kurşunlu Camii ve Külliyesi'ni ve Külliye içerisindeki, cam, lületaşı, halı gibi çeşitli eğitimlerin verildiği atölyeleri göreceğiz. Daha sonra, Külliye karşısındaki Atlıhan El Sanatları Müzesi'ni, Çağdaş Cam Sanatları Müzesi'ni gezilecektir.
Eskişehir’in ünlü çiğ böreğinin tadına bakmak için serbest zamanın ardından kentin 100 km güneyinde yer alan Frig Vadisi Tabiat Parkını ziyaret edeceğiz. Frig uygarlığının kutsal ve dini merkezi olarak önem kazanmış ikinci büyük kenti Midas’ın olduğu bölgede Midas Anıtı (yazılı kaya)- Kırk Göz Kale, Küçük Yazılıkaya, Bitmemiş Anıt, Antik Yol, Gerdek kaya Mezar Anıtı, Solonun Mezarı (Aslanlı Mabet) görülecektir. Daha sonra Kütahya’ya hareket ve varışta kısa bir kent turundan sonra otele yerleşme. Turumuz sırasında Ulu Camiini, Arkeoloji Müzesini, Çini Müzesini geziyoruz.

 

 

            
 
25 Nisan Kütahya-Çavdarhisar ( Aizanoi) – Sagalassos (371 Km)

 

 

Sabah kahvaltıdan sonra önce Kütahya’nın 45 Km batısında yer alan Türkiye'nin en iyi korunmuş Roma dönemi arkeolojik kalıntılarının olduğu Aizanoi Antik Kenti'ni ziyaret ediyoruz. Aizanoi'de Zeus Tapınağı, Antik Tiyatro, Stadyum, Agora, Heron ve Gymnasion yapılarını gezip, güneyde Burdur ili sınırları içinde kalan bir başka önemli Roma kenti Sagalassos’a hareket ediyoruz. Yolda Afyon’da öğle yemeği molası veriyoruz.
Akşam üzeri Sagalassos Lodge Spa Otele yerleşip, antik coğrafyada Psidia olarak bilinen Burdur-Isparta bölgesinin önemli yerleşim alanlarından olan Sagalassos kenti Helenistik, Roma ve Bizans dönemlerini kapsayan önemili dini ve sivil mimari örneklerine ev sahipliği yapmaktadır. Akşam yemeğinden önce İskender Tepesinden antik kenti kuşabakışı izleyip güneş batırıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde.

 

 

 

 

 

 26 Nisan Sagalassos-Isparta-Istanbul (77 Km) Sabah kahvaltısından sonra Arkeolojik kentin önemli bina ve alanlarını ziyaret ediyoruz. Geç keşfedilmiş olmasına rağmen Belçika’lı ve Türk Arkeologlar tarafından yoğun kazı ve restorasyon faaliyetlerine olan kentte göreceğimiz önemli yerler arasında Sütunlu Yol, Aşağı Agora, Anıtsal Çeşmeler, Amfi Tiyatro, Odeon, Roma Hamamları, Apollon kutsal alanı gibi pek çok iz bırakan kalıntı ve eserleri görüp, ören yerinden ayrılıyoruz. Öğleden sonra  Isparta’ya giden yolda ülkemizn en büyük Gül Bahçeleri ve Gül yağı damıtma tesislerini görüyoruz.
Isparta’ad alacağımız öğle yemeğnin ardından havalimnanına transfer ve Istanbul’a THY 2861 seferi ile hareket. 16.35- 18.00.
 
 

 

FİYATLAR
Çift kişilik odada kişi başı  2.250 TL
Tek kişilik oda farkı  450 TL

 

***Kayıt esnasında 1000 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir. 

 Oteller: 

Eskişehir Tasigo Hotel

Kütahya Hilton Garden Inn

Burdur Sagalassos Lodge Spa

FİYATLARA DAHİL HİZMETLER

  • Belirtilen otellerde konaklamalar.
  • Akşam yemekleri
  • İç hat uçak biletleri ve havalimanı vergileri
  • Deneyimli Oasis rehbeliği 
  • Giriş ücretleri, park ücretleri, biletler.

*Turumuz en fazla 16 kişinin katılımıyla kalkacaktır. 

 ONLINE ÖDEME LİNKİ

 Paket Tur Sözleşmesi

 

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan