Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

Toplantı Organizasyonlarımız 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > YILBAŞINDA FAS
YILBAŞINDA FAS

 

 

YILBAŞINDA FAS

 

27 Aralık 2019 - 01 Ocak 2020

27 Aralık Istanbul Havalimanından THY 619 seferiyle 11.15’te Marakeş’e hareket. Yerel saatle 14:30’da varışımızı takiben rehberimiz ve otobüsümüzle buluşma. Atlas Dağları'nın eteğinde yumuşak akdeniz iklimi, pembe-pastel binaları ve portakal bahçeleri ile Fas’ın üç emperyal kentlerinden en renklisi ve canlısı olan Marakeş ülkeye çeşitli zamanlarda birden fazla başkentlik etmiş bir şehir.
Turumuzda 12. Yüzyıldan kalma Qoutuba Camii, 19.yüzyıldan kalma Endülüs mimarisinin en güzel örneklerinden Bahia Sarayı, 16 yüzyıldan kalma Saadi mezarlığı ve Manera Bahçelerini görüyoruz. Öğle yemeği için verilen aradan sonra Marakeş’in en ünlü meydanı Jmaa el Fna meydanını geziyoruz. Dünyanın en ilginç, en canlı ve hareketli meydanında maymun, yılan oynatanlar, fal bakanlar, dilenciler, binbir türlü mal satan sokak satıcılarını gördükten sonra Souq denilen rengarenk kumaşlar, çeşit çeşit baharatlar, doğal kozmetik ürünleri ve esansları ile halı ve kilim dükkanlarının doldurduğu ünlü Marakeş Çarşısında serbest zaman veriyoruz. Daha sonra otelimize transfer. Akşam yemeği ve konaklama otelde.
 
 
28 Aralık

Sabah kahvaltısından sonra Agafay Çölü ve Atlas Dağları turu. Bu turumuz 4x4 jeeplerimiz ile güneyin hayranlık uyandıran doğasını, bitki örtüsünü ve Atlas dağlarını sizlere tanıtmak için yaptığımız eğlenceli bir gezi. İlk durağımız Agafay Çölü’nde develerle gezinti. Ardından muhteşem manzaralı pistlerden geçtiğimiz bu yolculuk sırasında Tizintes yolunu takiben Kik platosuna ulaşacağız. Bitki örtüsü, coğrafi yapı, karlarla örtülü zirveler gün boyu harika fotoğraflar verecek. Çocuk sahibi olamayan kadınların yüzyıllardır ziyaret ederek derman bulmaya çalıştıkları Mulay Brahim köyü, Tifruin ve Taddart köylerinde molalar vererek Lalla Takerkust baraj gölü kıyısında barbekü öğle yemeği alacağız. Tur bitimi Marakeş’e döneceğiz. Bu heyecanlı yolculuk sırasında Afrika Kıtası’nda olduğumuzu bir kez daha hissedeceğiz. Konaklama otelimizde.
 

 
29 Aralık Sabah kahvaltıdan sonra diğer önemli bir Emperyal başkent Fez’e hareket ediyoruz. Yolda Berberi kasabalarından Imouzer ve yapısı itibari ile bir İsviçre kasabasını andıran İfran'ı görüyoruz. Fas da tarımın yoğun yapıldığı şehirlerinden olan Beni Mellal'de öğle yemeği molasından sonra Fez’e varış. Akşam yemeği ve konaklama Fez Otel’imizde  
30 Aralık

Otelde alacağımız kahvaltıdan sonra Fas’ın emperyal kentlerinden olan kültürel ve manevi mirasa sahip Fez kentini keşfetmek için turumuza başlıyoruz. Kurulduğu 9.yüzyıldan bu yana fazla değişmeden varlığını koruyan Fez, UNESCO Dünya Kültür Mirası listesinde yer almaktadır. İslam kent mimarisinin en özgün özelliklerini taşıyan kentte halen, geleneksel yaşam varlığını sürdürmektedir. Kök boyalarla deri boyama atölyeleri, dar sokakları, pastel renkli birbirine yaslanmış binaları, el zanaatları atölyelerinin yer aldığı çarşısı ile ziyaretçilerin çok etkilendiği Fes’in 14.yüzyıldan kalma kraliyet sarayı ve ülkedeki en büyük Yahudi Mahallesi Mellal’ı gördükten sonra, öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman.
Öğleden sonra dünyanın en eski üniversitesi olduğu iddia edilen Qarawiyyin Üniversitesi ve Nejjarine Meydanını görüyoruz. Turumuzun sonunda akşam üzeri gün batarken Fez’in muhteşem manzarasını görebileceğimiz Merenids Kulesine çıkıyoruz.

Akşam yemeğimizi ünlü Fas Lokantası Le Maison Blanche’de müzik eşliğinde alıyoruz

 
31 Aralık

Turumuza sabah otelimizde alınan kahvaltının ardından Ismail'in ülkeyi yönettiği yeşil şehir Meknes'e doğru yola çıkarak başlıyoruz. Fas'ta bulunan en uzun şehir surlarını (40km) gördükten sonra Fas mimarisinin en güzel kapılarından biri olan ünlü Bab Mansur kapısında foroğraf molası veriyoruz. Daha sonra Fas'ın başkenti olan Rabat'a hareket ediyoruz . Rabat’ta yapacağımız kısa panoramik turumuzda V.Muhammed Anıt kabirini, 12. Yüzyıldan kalma fakat bitirilememiş Hasan Kule Camiini, yine 12. Yüzyıldan kalan surlarla çevrili Oudaya Kasabası ve Endülüs Bahçeleri'ni görüyoruz. Tur bitimi Kazablanka otelimize yerleşme. Akşam Yılbaşı yemeği ve eğlenceleri otelimizde.

 

 
1 Ocak Sabah otelde kahvaltıdan sonra havalimanına gitmeden önce şarkılara konu olan bu egzotik Akdeniz kentini keşfetmeye başlıyoruz. Turumuzda mevcut Fas Kralı II.Hasan tarafından yaptırılmış dünyanın ikinci en büyük camii, V.Muhammed Meydanı, Birleşmiş Milletler Meydanı, Kraliyet Sarayı'nı dışarıdan görüp, lisk konutların yer aldığı Anfa semti görülecektir. Daha sonra bar ve restaurantların olduğu Korniş denilen kordon boyunca seyir yapıp mola verdikten 13.00'te havalimanına transfer ve THY’nin 618 sefer sayılı uçağı ile 15.40’ta İstanbul’a hareket. Yerel saatle 22.10’da İstanbul Havalimanına varış ve turumuzun sonu.  
     

 

TUR FİYATI

ÇİFT KİŞİLİK ODADA KİŞİ BAŞI USD 1.925- 

TEK KİŞİLİK ODA FARKI  USD 290.-

Kayıt sırasında kişi başı 300 usd ön ödeme rica ederiz. 

 ***Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

 OTELLER

MARAKEŞ ATLAS MEDİNA

RAMADA

KAZABLANKA GRAND MOGADOR

 

TUR FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Havayollarıyla İstanbul-Kazablanka-İstanbul Uçak biletleri ve havalimanı vergileri*
 • Belirtilen otellerde  konaklama
 • otellerdeki kahvaltılar, otelde alınan 2 akşam yemeği, Casablanca & Marrakech'de 1 akşam yemeği.
 • Fantasia Show'dak akşam yemeği ve gösteriler.
 • Programda belirtilen turlar,müze ve ören yeri girişleri.
 • Meknes & Beni Mellal'de 2 öğle yemeği
 • Yerel rehberlik hizmetleri ve Oasis Tur Liderliği
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Seyahat hediyeliklleri

* Havalimanı vergilerine gelebilecek artışlar tur fiyatına yansıtılabilir.


TUR FİYATNA DAHİL OLMAYAN BEDELLER

 • Yemeklerdeki içecekler
 • Şahsi harcamalar
 • Rehber ve Şoförlere verilecek bahşişler
 • Yurtdışı çıkış harcı

ONLINE ÖDEME 

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan