Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

Toplantı Organizasyonlarımız 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Oasis Klasikleri > Bhutan-Bangkok
Dünyanın Çatısındaki Krallık:Bhutan

Dünyanın Çatısındaki Krallık:Bhutan

Bhutan-Bangkok

22-31 Mayıs 2020

 

22 Mayıs 

İSTANBUL-KATHMANDU

18.00 İstanbul Havalimanında buluşma ve check-in işlemlerinden sonra TK 726 sefer sayılı uçağı ile SAAT 20.35’te İstanbul - Kathmandu. Geceleme uçakta.

 

 

23 Mayıs

 

 

Paro-Thimphu ( 55Km 1,5 saat)

Yerel saat 06.25’te Kathmandu’ya varış ve Druk Havayolları ile Bhutan’ın başkenti Paro’ya uçuş. KTM-PBH 09.30-10.50 Varışta yerel rehberimiz tarafından karşılanma ve özel aracımızla turumuza başlıyoruz. Önce 17.yüzyıl vadiler -arası savaşta Rinpung Zong’u savunmak için inşa edilmiş bir gözetleme kulesi olan Ta Dzong 1968 yılında Bhutan Ulusal Müzesi olarak düzenlenip ziyarete açılmıştır.
Rinpung Dzong, Bhutan’ın ilk manevi ve siyasi yönetcisi olan Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından 1646 yılında inşa edilmiş olup, Paro kentinin Dzongda ve Thrimpon olarak adlandırılan idari ve adli yönetim merkezlerini barındırmaktadır. Daha sonra yaklaşık 1,5 saatlik yolculuktan sonra Thimphu’ya devam ediyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Thimphu’da otelimzde.

 

 

24 Mayıs

 

 

Thimphu/Punakha

Sabah kahvaltıdan sonra Wang Chhu çayının her iki yakasında yer alan hafta sonu köylü pazarını gezerek başlıyoruz güne. Ülkenin her bir köşesinden gelen pazarcıların tezgahlarında kurutulmş domuz eti ve balık, taze peynir, hurma, taze meyveleerin yanı sıra envai çeşit doğal uçucu yağlar, kokular ve tütsüleri bulmak mümkün. Özellikle lhakhang olarak adlandırılan ve hacıların tapınaktaki kutsal suya rayiha katmak için atılan safran küpleri ve dini merasimlrde ritüel gereği havaya atılan tahıl ve çeşitli otların karışımının saklandığı rengarenk bohçacıkları izlemek ve belki anı olarak satın almak en ilginç deneyimlerden biri olabilir.
Daha sonra yola çıkıp, Dochu-la geçidinde (3,088m) bir mola veriyoruz. Buradan ovadaki tapınak Kortenlerini ( Tapınklardaki konik kuleler) izlerken Bhutan’ın çeşitli yüksekliklerdeki dağ zirvelerini de izlemek ayrı bir keyif olacak.
Daha sonra Pho Chhu ve Mo Chhu nehirlerinin birleşme noktasındaki yer alan 1637 yılında Shabdrung Ngawang Namgyal tarafından yaptırılmış, dini ve idari bir merkez olarak Bhutan tarihinin önemli olaylarına tanıklık etmiş Punakha Dzong kalesini göreceğiz.
Daha sonra pirinç tarlalarının arasında yürüyerek ulaşacağımız Chimi Lhakhang tapınağı; 15.yüzyılda yaşamış ve öğretisini, şarkılar, espriler ve aşırı teatral davranışlarla takipçilerine aşıladığı için ‘ İlahi Çılgın’ olarak da adlandırılan Lama Drukpa Kuenley’e adanmış olup, özellikle çocuğu olmayan çiftlerin dileklerinin yerine getirmesi ile ünlenmiştir. Akşam Punakha’da otele varış ve geceleme.

 

 

 

25 Mayıs

 

 

Punakha/Thimphu.

Sabahtan Modern Bhutan’ın kurucu babası olarak da anılan 3.Kral Jigme Dorji Wangchuk’un dünya barışı ve bereketi için yaptırmayı hayal ettiği ancak beklenmedik ölümü sonrasında 1974 yılında yaptırılmış Korteni ziyaret edip, arı kovanı gibi etrafında dönüp tespih çeken, topaç çeviren ve mantralarını fısıldsayan müminleri izleyeceğiz. Sonrasında sırasıyla;Bhutan’ın zengin el dokumaları kolleksiyonu ve gelenkeksel sanatarına ev sahipliği yapan Tekstil ve Halk Kültür Mirası Müzesi,
2-6 yaş arası Bhutan’lı çocukların eğitim aldığı Zorig Chusum el sanatları enstitüsü, ‘Muzaffer Dini Kale’ olarak adlandırılan ve 1641 yılında tamamen Bhutan’ın geleneksel yapı tekniği ile çivi kullanılmadan ve herhangi bir mimari plan takip edilemeden inşa edilmiş Tashichodzong ziyaret edeceğiz. Akşam yemek ve konaklama Thipmphu’da otelimizde.

 

26 Mayıs

 

Thimphu-Paro

Sabah kahvaltıdan sonra Kuensel Phodrang Tapınağında dünyanın en büyük oturan Budha Heykelini görüyoruz. 51 mt boyunda ve çelikten yapılmış Buarad Buddha Dordenma Thiumphu vadisine girişi emrediyor olarak temsil edilmiş. Daha sonra renkli pul ve damgaları ile çeşitli kartpostalların yer aldığı Postane ve daha sonra resmi el sanatları alışveriş merkezini ziyaret edip, çeşitli kumaş, maske, resim, ahşap ve kilden oyma objeleri ile takı ve süs eşyalarını satın almak için serbest zaman.
Paro’ya varışta Maskeli Folk dansları showunu izliyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

27 Mayıs

 

Tangtsang Manastırı

Turumuzun sonunda Bhutan posterlerini süsleyen en ünlü Tangtsang Manastırına tırmanıyoruz. Kaplan Kafesi anlamına gelen Tangtsang 500 metre yüksekliğinde dik bir yamaçta yer almaktadır. Efsanevi Guru Padmasamvaba buraya bir dişi kaplan sırtında uçarak varmış. Guru Rimpoche olarak da anılan Guru Padmasamvaba Budizmi Bhutan’ın her köşesine yaymış olan Guru olarak ünlenmiştir. Dönüş yolunda Bhutan’ın en eski ve en kutsal mabedi sayılan 7.yüzyıldan kalma Kyichu Lhakhang’ı ziyaret ediyoruz. Turumuzun sonunda bir Bhutan evini ziyaret edip, geleneksel pirinç turtası eşliğinde kremalı çaylarını tadıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Paro’da.

 

28 Mayıs

Paro-Bangkok

Sabah kahvaltıdan sonra havalimanına transfer. Druk Air ile 11.00’de Tayland’ın başkenti Bangkok’a hareket.
15.50’de Bangkok’a varış ve otelimize transfer. Akşam serbest zaman.

29 Mayıs

Bangkok

Sabah kahvaltıdan sonra yarım gün şehir ve tapınaklar turu. Turumuz sırasında Tayland Kraliyet sarayını dışarıdan görüyoruz. Sonrasında Yatan Budha, Oturan Budha heykellerinin olduğu tapınaklar ve tekneyle nehir turu yapıyoruz. Öğleden sonra serbest zaman. Akşam deniz mahsulleri lokantasında akşam yemeği.

30 Mayıs

Bangkok-İstanbul

Sabah kahvaltıdan sonra serbest zaman dileyenlerle yüzen çarşı turu yapılabilir.
Akşam THY ile 21.45’te Bangkok’tan - İstanbul’a hareket.

 
31 Mayıs

İstanbul

Sabah 04.10’da İstanbul’a varış.

 

FİYATLAR

Çift kişilik odada kişi başı 3750 USD
Tek kişilik oda farkı 325 USD

OTELLER

Şehir Otel
Thimphu  Pedling veya Wangchuk Hotel
Punakha  Hotel Sonamgang ve Meri Puensum
Paro  Janka or Olathang Hotel
Bangkok  Millenium Hilton

 

 FİYATLARA DAHİL OLAN HİZMETLER

 • Türk Hava yolları ile İstanbul / Katmandu ve Bangkok/ İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve havaalanı vergileri ( vergilerde olabilecek değişiklikler fiyatlara yansıtılacaktır )
 • Durik Air ( Bhutan Havayolları) ile Katmandu-Paro-Bangkok uçuşları ve havalimanı vergileri*
 • Belirtilen otellerde 8 gece oda – kahvaltı bazında konaklama
 • Programda belirtilen tüm otobüs transferleri ve şehir turları
 • Havaalanı transferleri
 • Ören ve müze yerleri giriş ücretleri
 • Programda belirtilen akşam yemekleri
 • Yerel rehberlik hizmeti
 • OASIS tur liderliği hizmetleri
 • OASIS seyahat hediyelikleri
 • Zorunlu seyahat ve sağlık güvence paketi

FİYATLARA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER

 • Yurtdışı çıkış harcı
 • Bhutan Vizesi ( 40 USD) Online olarak alınacaktır.
 • Kişisel harcamalar
 • Programda belirtilen yemeklerdeki içecekler

* Havalimanına gelecek artışlar fiyata yansıtılacaktır.

**Kesin Kayıt için 500 € ön ödeme yapmanız gerekmektedir.

İPTAL KOŞULLARI

 • Yurt dışı turlarında rezervasyon kesinleştikten sonra turun iptal edilmesi durumunda yapılan rezervasyon için %15 iptal cezası uygulanır
 • 92 gün öncesine kadar yapılan iptallerde toplam tur bedelinin %25’si
 • 91 günden 42 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur bedelinin %40’si
 • 41 günden 30 gün öncesine kadar yapılan iptallerde tur bedelinin %50’si
  İptal cezası olarak uygulanır ve kalan ücret iade edilir.
  Bu tarihten sonra yapılan iptallerde hiçbir ücret iade edilmez.

 ONLINE ÖDEME LİNKİ

Tur Adı*
Adınız Soyadınız*
Telefon Numaranız*
e-posta adresiniz*
Oda Tipi*
2.Kişi Ad Soyad
3.Kişi Ad Soyad
1.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
2.Çocuk Ad Soyad ve Yaş
Resimdeki karakterleri yazın:*
This is a CAPTCHA Image 
 
(*) Zorunlu alan