Oasis Turizm

 

 
 
 
 

 

Toplantı Organizasyonlarımız 
 
 
 
 
 
 
 
   

 

 
Grup Gezileri > Yurdumuzu Tanıyalım > Haziran'da Karadeniz / Antakya Kültür ve Lezzet Turu / Eskişehir'den Isparta'ya
Karadeniz yaylalarından Batum'a

Karadeniz

17-21 Haziran 2020

17 Haziran

Saat 07:00’de Istanbul Havalimanı buluşma. TK2848 ile Ordu’ya uçuş. Saat 10:30’da Ordu’ya varışı takiben, 485 Metre yükseklikteki Boztepe’ye çıkıp şehrin manzarası eşliğinde kahvelerimizi yudumluyoruz. Kahve molamızın ardından Giresun’a doğru yola çıkıyoruz. Panoramik olarak Giresun Kalesini görerek Görele Kemençe Müzesine gidiyoruz. Kemençe Müzesinde kemençe hakkında bilgiler alıp gezimizi tamamladıktan sonra öğle yemeği için molamızı Akçaabat Sivri Tepe’de veriyoruz. Ardından Trabzon’daki gezimize ilk olarak Kommenos Ailesi tarafından inşaa edilen Ayasofya Kilisesi ile başlıyoruz. Sonrasında Rum Ermeni taş işçiliğinin en güzel örneğini görebileceğimiz Soğuk Su mevkiindeki Atatürk Köşkü’nü ziyaret ediyoruz. Ziyaretlerimizin sonunda Trabzon’un ünlü telkâri sanatını görebileceğimiz yöreye özgü takı ve ev ürünlerini en çarpıcı dizaynı ve tasarımıyla sunan Tuğana Gümüş Atölyesinde alışveriş molası veriyoruz. Ardından şehir içinde kısa bir gezinti ve otelimize transfer. Geceleme Trabzon’da Zorlu Otel’de

 

 

18 Haziran

Sabah kahvaltı ardından Maçka Altındere Milli Parkı’na varış ve Sümela Manastırını ziyaret. Meryem Ana deresi üzerinde bulunan Karadağ’ın yamaçlarında kurulan manastır deniz seviyesinden 1150 m yüksekliktedir. Asıl ismi Panagia Tou Melas olan manastır ismini, üzerinde bulunduğu dere(Panagia) ve kara(Melas) sözcüklerinden almaktadır. Bir Rum manastırı olup son halini 18 yy da almıştır.
Daha sonra Uzungöl’e hareket. Solaklı, eski ismiyle Haldızen deresinin önünü toprak kayması sonucu kapanmasıyla oluşan bir göl olan Uzungöl deniz seviyesinden yaklaşık olarak 1100 m. yüksekliktedir. Uzungöl’de gezimizi tamamlyaıp ogle yemeğinden sonra Sultan Murat Yaylası’na çıkış ve şehitleri ziyaret. Turumuzun ardından Rize’ye transfer. Akşam yemeği ve konaklama Rİdos Termal Otel’de.

 

 

19 Haziran

Sabah kahvaltımızın ardından Rize Kalesi gezisi. Fındıklı Çağlayan köyüne varış… Laz konakları(Serender) ve Kivi bahçeleri arasında keyifli bir yürüyüş… Ardeşen üzerinden varılan Çamlıhemşin’de minibüslerimizle Şenyuva Köyü’nde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde fotoğraf molası… Filmlere konu olan Konaklar Mahallesi’nin gezilmesi… Sarp kaya kütlesi üzerinde kurulu olan ve konumu ile insanı hayretler içerisinde bırakan Zilkale’nin görülmesi... Dünyada korunma altındaki 200 Ekolojik bölgeden biri olan Fırtına Vadisi’nde dere kenarında öğle yemeği. Öğlen yemeğimizin ardından yaylaların sultanı Ayder Yaylası’na hareket ediyoruz. 1350 metre yükseklikte bulunan zengin bitki örtüsü ve kaplıca suları ile ünlü Ayder Yaylası'na gelmeden önce, tarihi köprülerin birinde fotoğraf molası veriyoruz. Ayder Yaylası'nda Gelin Tülü Şelalesi, Horon Düzü gezilerimizi tamamlayıp, yaylada serbest zaman veriyoruz. Keyifli bir yürüyüş yapabilir ve yöre insanlarıyla sıcak bir sohbet edebilirsiniz. Akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz.
 

 

20 Haziran

Sabah kahvaltımızın ardından Artvin Hopa ilçesini geçerek Çoruh nehrini takip ederek, toplam iki buçuk saatlik bir yolculuktan sonra Borçka ilçe merkezine varıyoruz. Buradan da Borçka ilçe merkezine 27 km mesafede, deniz seviyesinden 1450 metre yükseklikte bulunan 19.yy başlarında bugünkü Klakur (Aralık) Yaylasının yakınlarındaki bir tepenin heyelan sonuncunda önünün kapanmasıyla oluşan cennet yeşili Karagöl'e ulaşıyoruz. Daha sonra vakit müsade ederse, Pokut Yaylası ve Macahel Camili köyü ziyaret. Öğleden sonra Sarp Sınır Kapısı’ndan Batum’a geçiş. Konaklama Radisson Blue Otel’de.

 

21 Haziran

Sabah kahvaltı sonrası rotamızda; Gönye Kalesi*, Batum* ve Botanik Parkı bulunuyor. Ardından Gürcü mutfağının lezzetlerini doyasıya tadacağınız öğle yemeği molası vereceğiz. Orta Camii, Şehir Parkı, Batum Limanı, Avrupa Meydanı, Rus ve Ermeni Kliseleri ve Medea Anıtı gezileri ardından sahilde kısa bir mola ve Türkiye’ye giriş yapılıyor. Saat 17:00’de Artvin Havalimanı’na varış ve Istanbul uçuşu.

 

 

Kayıt esnasında 500 TL ön ödeme yapılması gerekmektedir.  

Tur Fiyatı
• Çift kişilik odalarda kişi başı 3550 TL

• Tek kişi kalma farkı 1050 TL

Fiyata Dahil Hizmetler

  • THY ile gidiş dönüş uçak biletleri ve havalimanı vergileri
  • Programda belirtilen sabah kahvaltıları ve akşam yemekleri
  • Programda belirtilen turlar ve müze girişleri 
  • Oasis rehberlik hizmetleri 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • Programda belirtilemeyen yemekler
  • Şahsi harcamalar
  • Yurt dışı çıkış harcı